Anonym
 
Hlavní stránka Články Členové Fotogalerie Srazy Bazar Fórum Kniha návštěv e-Shop Partneři Download Šifry Odkazy Kontakty

Dovoz aut z EU - zobrazeno podle vláken

Seznam témat | Zobrazovat podle času
| | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |
30. DEKRA - VYZKUMAK
Matsoft

Příspěvků : 82
datum : 27.11.2006 - 20:13:12

Nemate nekdo znamyho na vyzkumaku nebo na dopravce na prestavbach? Mam auto puvodne z Anglie - prestavene rizeni na nase, kdyz uz uradum nevadi prestavba na cabrio, tak jim vadi prestavene rizeni a zkouska toho rizeni stoji cca 15000,-, pritom mi bylo neoficialne receno, ze by mela stacit prohlidka technikem typu K, ale tu oni odmitaji akceptovat... pokud nekdo mate nejakou radu, prosim pomooooooooooooooc
29.
Cabrio

Příspěvků : 1342
datum : 12.11.2006 - 10:13:18

Contour: MUsis to bliz specifikovat pokud to nema ani narodní schvaleni a ani globalni homologaci tak ti to nikdo neprihlasi ani pri sebemensi vuli. Globalku meli auta od roku 97 vsechny ale uz pred timto rokem to melo dost aut. To je vzdy vypsane na stitku vozu a nemusi to byt v TP. Ale ajk to vypada tak mas starsi auto. Ameriky do roku 95 nemeli narodnosti schvaleni. Chtel jsem privezt Jeep Cherokee a nakonec jsem privezl ale az rok 95 starsi nelze prihlasit protoze nemaji narodnosti schvaleni. Starsi ameriky v nemecku byli schvalovány jako jednotlive postavena vozidla a kazdy kus byl schvalen na zkusebni stanici a teprve potom mu pridelili TP a takove vozidlo nemas sanci prihlasit. Z toho vyplívá ne kazdy auto se dá přivezt jak si ted vsichni mylsi.
28.
modrejpes

Příspěvků : 2042
datum : 12.11.2006 - 00:29:45

Cabrio: dik!
27.
Contour

Příspěvků : 3597
datum : 11.11.2006 - 23:40:32

zdarec:))) je mi někdo schopnej přihlásti auto co nemá schálení Evropské homologace:) nemá to vyplěneý v TP :((( je to navíc amerika ale koupena v Německu a od roku výroby tam využíváno!
26.
Cabrio

Příspěvků : 1342
datum : 11.11.2006 - 18:35:40

Prošel jsemještě další vaše příspěvky a pokusím se odpovědět a poradit všem. Modrejpes to když tam pišou na export a handler není nic špatného. Jenže kdyby to chtel prodat v nemecku tak oni na to auto musí poskytnou pro nemecko plnou zaruku na ojety vozidlo a to si nechtejí vzit na triko a pokud by ji chteli zarucit museli by na tom udela nove rozvody naplne brzy zkratka malou kompletni generalku a pak je to auto uz moc drahe. Vozidla musi mit tzv. narodni typove schvaleni a v nemeckych starsich tp je najdete presne tam jak to tu nekdo zakrouskoval a je to to v pravem hornim rohu a obsahu je to vzdy pismeno a tri cisla. Problem nastane ve chvili kdy nemec ztrati tp a oni mu vystavi duplikat v tu chvili to uz nemci nevypisujou.A co pak s nim??? Na stitku v nemecku bude vyznacenoABE a opet jedno pismeno a tri cisla. Pokud to nebude mit ani na stitku tak dejte ruce pryc od toho auta. ALe vetsinou to tam je. Bud nemecka nebo jine zeme. Jina zeme to ma ale zase v jinem formatu to bych sem mohl dat nekde ty kody mam. A ty typovku maji vetsinou vsechyn auta na stitku. Pokud ma auto vystaveny uz novy nemecky tp je tam v kolonce pod pismenem K. Pokud to je novejsi auto uz tam nebude tento kod ale evropske schvaleni a to ma vzdy format e2*--/--*---. musi začinat malym e a bude na stitku a v tu chvili je i o 500 u nas levnejsi sparavni poplatek na urade. Snad jsem to vysvetlil vsem dostatecne. pokud nejake dalsi dotazy tak piste rad pomuzu. Jsem tam v nemecku 2x-3x tydne
25.
Cabrio

Příspěvků : 1342
datum : 11.11.2006 - 18:20:55

Ano mate pravdu ale je to trosku komplikovanejsi a ma to par hácku. Tak za a) v něměcku exisatují dva druhy převozních spz krátkodobé se žlutým pruhem. Jsou sic o nejake to euro levnejší, ale platí jen po nemecku nepustí vás na ních přes hranice. Pokud neznate určité fígle a to nebudu rozepisovat, je to na dlouho. Stručně řečeno ty nekupujte mějte na paměti, že vždy musite chtít ty s pruhem červeným tzv. zollkenzeichen, ale auto musí mít platné TUV, to je STK a je napsane v malem TP, jinak to je jako u nas kdyby jste jeli bez stk. Tyto spz stojí od 100 do 150EUR podle kraje. Plati většinou od 9 do 14dní taky podle kraje. Za b) dejte si pozor na reimportovane vozy. To znamena, vozy ktere jsou do nemecka převezeny ze zemi EU. Němci co ted hodně dělají. Ty nemaji ani TUV ani nemecke doklady a potom by jste museli cekat nez to nemec zaridi a za to si necha zaplatit a teprve potom co mu vydaji nemecke doklady by jste si mohli zajistit exportni znacky. Proste to nebrat je to na dlouhe a stoji to i dost penez. Vzakz pro kamikaze. Nemci a konec koncu i jiné zeme vzdy vydavaji pro export jíne tzv exportní znacky vcetne nas. I cizinec kdyz u nas koupi auto a bude s nim chtit vycestovat si tyto spz musi zaridit ty nase jsou hodne podobne tem nemeckym.
24.
C.H.A.S.E.R

Příspěvků : 11861
datum : 6.11.2006 - 10:15:08

Bendík: super INFO....
23.
Bendík

Příspěvků : 3211
datum : 6.11.2006 - 09:35:52

ano, ano!! Asi nejjednodušší je, když má vozítko platnou Německou STK. Pak jen zaplatíš kupní cenu, v Něměcku odhlásíš a zároveň si zakoupíš převozní SPZ včetně pojištění (na cca 20 dní) a můžeš fičet spokojeně domů, S tím papíry Ti německý prodávající obvykle velmi rád pomůže. Mně celá tahle procedura, od příjezdu na místo srazu až po odjezd koupeným novým vozítkem trvala cca3,5 hodiny. A ta SPZ vypadaá takhle http://www.kabriolety.com/images/auta_clenu/019/019_046_2006_Wamp_Dovoz_foto1.JPG
22.
Kamikaze

Příspěvků : 2166
datum : 3.11.2006 - 16:49:31

To máš úplnou pravdu ale když jsmě v té unii tak jsem čekal že to je jako když si to koupíš tady ale ono nic ješte že jsem si tam cabro nejel koupit a koupil jsem si ho tady v Čechách to bych pak na hranicích byl pěkně v p... .
21.
hanzi

Příspěvků : 18581
datum : 3.11.2006 - 15:25:16

kamikaze: mi rekni co je u nas jednoduchy kdyz to chces mit podle predpisu a zakonu
20.
Kamikaze

Příspěvků : 2166
datum : 3.11.2006 - 15:09:15

tak to není až tak jednoduché jak sem puvodně myslel,že je to jako u nás když si koupíš karu a hned s ní upaluješ domu.ale ono to má par hačků.No jo no co se dá dělat tak dík za doplnění informací
19.
Šíša

Příspěvků : 2750
datum : 3.11.2006 - 13:43:03

kamikaze: to by jsi ho musel míti v dojčlandu pojištěné. Ono se to dělá trošku jinak: koupíš si převozní značky a pojištění - cca za 150éček - který platí na měsíc a stím tu můžeš ten měsíc jezdit( ?? ), než vyřídíš vše potřebné. Ty převozky se poznají, jsou takový "divný" a je na nich i vyražen datum platnosti(do kdy)
18.
Kamikaze

Příspěvků : 2166
datum : 3.11.2006 - 13:38:40

a pak ještě www.Scout24.de a prej není dobré kupovat auto od Turků a ne platit nic předem už se na to pár lidí nachytalo
17.
Kamikaze

Příspěvků : 2166
datum : 3.11.2006 - 13:30:03

Zdravim : to ja myslel že když si tam koupíš nějáky to fáro na německejch papírech že s tim můžeš v pohode přijet do čech když to má německy SPZ
16.
odchy

Příspěvků : 303
datum : 2.11.2006 - 16:59:21

modrejpes: a nebo to je do Nemecka dovezene z jine zeme a u nich to nejde prihlasit
15.
Šíša

Příspěvků : 2750
datum : 2.11.2006 - 09:10:19

modrejpes: tohodle se boj a máš pravdu... toto píšou VÉTŚINOU u aut, které jsou na to, aby zmizeli za hranice a tím pádem i starosti s nima Bohužel Ten stav je většinou katastrofa a na náhradní díly...
14.
modrejpes

Příspěvků : 2042
datum : 2.11.2006 - 08:23:58

A máte někdo představu, jaký důvod má prodávající abz dával do inzerátu "jen pro obchodníky a na export"? Tedy: NUR HÄNDLER/ EXPORT- VERKAUF. Připadá mi to divné, jako kdyby to auto nemohlo dál jezdit po Německu.
13.
odchy

Příspěvků : 303
datum : 31.10.2006 - 19:02:38

Šíša: jj presne tak
12.
Drevokocur

Příspěvků : 822
datum : 31.10.2006 - 15:34:27

odchy: ju ju, presne tak (diky a doplneni) akorat ze jak jsem se presvedcil tak fakt u vetsiny starsich aut (tak do roku 1992) to na vyzkumak chodi. My koupili BMW 525 24V (E34) r.v. 1990 vsichni nas presvedcovlai - Bavorak, evropska homologace, to je naprosto v poho a ono prd, respektive, norma na technickou tam byla ale nebyla tam norma na emise, tak to tam muselo, ale jak zde uvadi Sisa, kdyz to tam bude pak v poho, cili jen technicka, zpravidla do druheho dne a o 1.900,- levnejsi !!!
11.
Šíša

Příspěvků : 2750
datum : 31.10.2006 - 09:03:10

Pakliže to chcete míti bez problémů - přihlášení dovezeného auta - tak v "cizích" techničácích musí býti toto: v těch "zakroužkovaných" místech http://img319.imageshack.us/img319/4351/technbj3ka0.jpg

                    | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |
                    Stránka byla vygenerována za 0.0162 s.
                    Hlavní stránka | Články | Členové | Fotogalerie | Srazy | Bazar | Fórum | Kniha návštěv | e-Shop | Partneři | Download | Šifry | Odkazy | SMS | Kontakty
                    © 2004 - 2024, Cabrio Club - všechna práva vyhrazena, optim. roz. 1024x768 | ISSN 1214-9470
                    Svářečky | Společenské HRY | Katalog odkazů