Anonym
 
Hlavní stránka Články Členové Fotogalerie Srazy Bazar Fórum Kniha návštěv e-Shop Partneři Download Šifry Odkazy Kontakty

STŘECHA - zobrazeno podle času

Seznam témat | Zobrazovat podle vláken
| | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | |
1972. RE: RE: RE: Autoglym (re:1971)
Lišák_K1400

Příspěvků : 409
datum : 15.3.2014 - 20:15:45

ke střechám:
Byl jsem si koupit něco čím bych důkladně vyčistil mou střechu a neimprgnoval.
Navštívil jsem prodejce poršelaku v ově...koupil jsem,
Když jsem měl zaplaceno, borec se mě ptal proč utrácím za značku, když se to dá udělat za pár kaček.
Všechna ta chemie je údajně jen dobrý autošapón na umytí a omaštění střechy a impregnace je ta samá jako se dá koupit v obuvi na impregnaci kúže a goretexu...
Na tento rok už mám zásoby za litr nakoupené...ale příští
rok koupím dle rady profíka a dám vědět jak funguje...
ps- to jen na okraj, pro ty co je to zajímá...
čus, Zdenek
1971. RE: RE: Autoglym (re:1968)
doktor

Příspěvků : 4388
datum : 1.3.2014 - 11:39:16

iCabrio: a za jakou je cenu musím to jaře konečně udělat také
1970. RE: RE: RE: Autoglym (re:1969)
Akos

Příspěvků : 927
datum : 26.2.2014 - 21:09:16

Greywolf: Pripravky Renovo od icabria mohu doporucit. Strecha krasne prokoukla, a po impregnaci se na tom v desti delaji kapicky jako perly... Neni to zadna veda, zvladnes sam.
1969. RE: RE: Autoglym (re:1968)
Greywolf

Příspěvků : 103
datum : 26.2.2014 - 20:28:33

iCabrio:
díky za radu, kouknu k vám, mmj. Šestajovice asi budou ty u Prahy a ne ty u Náchoda co.
Kdyby u Náchoda tak bych dorazil a nechal si to raději profesionálně udělat.
Tak na Renovo jsem taky koukal, ale nikde jsem nesehnal recenzi a Autoglym každý chválil až do nebes. njn. tak příště
1968. RE: Autoglym (re:1967)
iCabrio

Příspěvků : 58
datum : 26.2.2014 - 18:31:17

Greywolf: Nechci si tady dělat reklamu a ač jsi zakoupil konkurenční a dle mého názoru ani zdaleka ne tak dobrého výrobku tak pokud okopíruješ/použiješ části z návodů na naších stránkách www.icabrio.cz v sekci služby tak to bude správně. Jinak správný postup Autoglym je tady: http://www.youtube.com/watch?v=DJIbqTM1T04 a to co tam nezmiňují je v našich návodech. Čili heslovitě: vždy na suchou střechu a wapku-vapku na střechu NIKDY a jen smýt hadicí a to ne přiliš velkým proudem!
1967. Autoglym
Greywolf

Příspěvků : 103
datum : 25.2.2014 - 07:36:41

Tak jsem koupil Autoglym na střechu, na You Tube jsem viděl dvě různé videa s aplikacemi, jedno říká namočit aplikovat čistič a pěnu vysát a potom nastříkat impregnací. Druhé namočit čistič a smýt vapkou a potom impregnace. Tedy dotaz
1) zní, je možný první postup a luxovat pěnu ze střechy nebo pouze smýt vapkou.
2)lze použít impregnaci na vlhkou střechu a nebo pouze suchá?

díky za info.

G.
1966. RE: (re:1961)
artep

Příspěvků : 253
datum : 30.12.2013 - 11:25:51

Paťas (Bawson): hm tak to my s Pažoutkem čekáme na první sníh - narvu do něho lyže a huráá na svah.

Přeji Vám, ať tato zima není dlouhá a brzy vyleze sluníčko.

Petra
1965. RE: RE: RE: RE: RE: RE: zazimování auta - (re:1959)
Greywolf

Příspěvků : 103
datum : 10.12.2013 - 06:47:50

iCabrio: Zajímal by mě tvůj názor na nenapnutou střechu, já tedy vycházím z toho, že když je volně tak se plátno nešponuje přes obruče, nejsou zmáčknuty těsnící gumy a celkově to je odtížené.. ale jaký ty máš názor?
1964. RE: RE: zazimování auta - (re:1953)
Greywolf

Příspěvků : 103
datum : 10.12.2013 - 06:42:27

Sponik: No tak to je fajn, uvažoval jsem stejně a nechal jsem ji na volno, auto jsem šoupl pod plachtu mám ho totiž v suché a vytápěné garáži kde je stále kolem osmnácti,, mmj. stojí na koberci před zimou dokud bylo hezky jsem nechal podvozek a dutiny vylít voskem, vyměnil jsem chladící kapalinu, změřil podvozek, zkontroloval všechny náplně a dal jsem ho spát. Jen jsem blbec nezapojil udržovací dobíječku a když jsem se šel pokochat tak baterka skoro na nule, elektronická nabíječka to nebrala a tak jsem nastartoval z jiné baterky kabelama, chvíli jsem to nechal vrčet a potom už nabíječka fungovala normálně, uvidím dneska jestli baterka není mrtvá, no má přes sedm let tak bych se moc nedivil. Přes zimu si totiž rád zajdu do garáže a řeším hrozné "problémy" jako natřít brzdové třmeny, měnit žárovky za ledkové atd. s lahváčkem a cigárkem relaxuju.
1963. RE: peugeot 306 střecha (re:1958)
Paťas

Příspěvků : 8582
datum : 9.12.2013 - 20:46:53

Gelo88: jak píše kolega takže hodně štěstí a nebát se toho,bez tak to bude chujovinka
1962. RE: RE: RE: RE: RE: zazimování auta - (re:1957)
Paťas

Příspěvků : 8582
datum : 9.12.2013 - 20:44:46

Akos: mé baterce v kábru pujde už na osmej rok... takže super
1961.
Paťas

Příspěvků : 8582
datum : 9.12.2013 - 20:41:10

Nevim co je upne nejlepší ale já u kábra od jakživa také povolím střechu, namažu těsnící gumy a pootevřu okna. Baterku už nikdy odpojovat nebudu pač jsem to udělal jednou a jen mě to vypeklo.V předešlích letech baterka celou zimu připojena a žádnej problém ale pravda je že chodim každý měsíc nastartovat a sem tam popojedu v garáži. Jinak přikrejvám to každý rok vzdušnou přikrývkou koupenou přímo k tomuto účelu.
1960. RE: peugeot 306 střecha (re:1958)
iCabrio

Příspěvků : 58
datum : 9.12.2013 - 14:22:40

Gelo88: To může být mnoho věcí a tyhle střechy mívají často problémy. Umíme to u nás případně opravit ale prozatím jedna dobrá rada, když se ti stahování střechy zastaví v určitém bodu a pak to nejede dál, je potřeba vypnout zapalování, střechu opatrně mechanicky stáhnout a zacvaknout ten dekl. Pak strč klíček do zapalování do polohy pro stahování/vytahování střechy a zkus jí tlačítkem vytáhnout. Mělo by to fungovat. Ona ta řídící jednotka není totiž blbá a nejdříve si checkne všechny věci co má v paměti a když cokoliv není v pořádku (stačí i jen nedovřený kufr) tak nedovolí střechu vytáhnout.. Takže jestli jsi to prolezl a mechanicky je všechno v pohodě, máš dostatek hydraulické kap. a všechna čidla jsou ok, tak to musí chodit.
1959. RE: RE: RE: RE: RE: zazimování auta - (re:1957)
iCabrio

Příspěvků : 58
datum : 9.12.2013 - 14:07:16

Akos: Tohle jsem radil nedávno na MX-5 klubu a snad to někomu pomůže. Jinak se Sponikem bych si dovolil nesouhlasit ohledně ne-napnutí střechy ale to až jindy:
Záleží hodně kde bude přes zimu (zda suchá, vytápěná garáž nebo venku a jestli pod plachtou nebo ne). Je toho mnoho ale obecně pořádně umýt a usušit (hlavně sundat plastové podběhy a dokonale umýt wapkou zejména rohy blatníků u dveří kde to rádo pod nánosem bahna hnije). Zrovna tak důležité je prohlédnout a vyčistit odtokové kanálky kolem střechy a řádně očistit USUŠIT případná vlhká, nebo lehce nazelenalá místa střechy u karosérie. Pak naimpregnovat střechu a pochopitelně i interiér a všechny gumy, plast, atd. dle potřeby. My u iCabrio než uložíme naše miláčky na zimu tak taky sundáme všechny tapicy, koberce vnitřku i kufru a prohlédneme a očistíme (či ošetříme případnou začínající povrchovou korozi) dle potřeby a hlavně necháme koberce vyndané a dosušíme venku a zároveň necháme auta otevřené aby vše řádně uschlo. Teprve až tak po měsíci auta uzavřeme a vyndáme baterky. Než je zaplachtujeme tak ale necháváme kufry pootevřené a okna taky. Do těch oken a případně jinam dle typu auta (konec střechy, kufr, atd) dáváme "plavací týče" (viz obrázek. Mají je třeba v Hornbachu za asi 80,- ) jejichž konce ohneme tak aby mohl volně proudit vzduch mezi plachtou a autem. Taky pokud máme jiné kola/gumy než ty na kterých jezdíme tak je na auta přehodíme na to zimní stání. Mohl bych pokračovat a bylo by to na dlouho ale tohle jako základ bez toho abychom mluvili o kontrole dutin a podvozku atd snad stačí...
1958. peugeot 306 střecha
Gelo88

Příspěvků : 1
datum : 8.12.2013 - 20:49:58

zdravím vás,

mám na vás dotaz: když chci stáhnout střechu, tak odjistím vyklopím nahoru přední díl, poté zmáčknu tlačítko a nic-neotevře se mi kryt, který by se měl otevřít a vyklopit nahoru(vzad), poté by se měla střecha schovat a kryt zaklopit.

Momentálně: Musím tedy vždy zajít do kufru střechu odjistit ručně(pomocí nouzového otvoru v kufru a pomocí klíče na kola), poté musím kryt zvednou ručně a potom se střecha el. složí.

Snad to píšu dost srozumitelně , závadu vidím v tom že mi nechunguje odjištění a vyklopení krytu pod který se střecha schovává..

Nevíte někdo co stím???
1957. RE: RE: RE: RE: zazimování auta - (re:1956)
Akos

Příspěvků : 927
datum : 6.12.2013 - 12:04:48

Sponik: Jo,jo, už chodí. Ještě něco vydrží. je 3 roky stará.
1956. RE: RE: RE: zazimování auta - (re:1954)
Sponik

Příspěvků : 22405
datum : 6.12.2013 - 11:59:32

Akos: nevymačká se ti tolik těsnění, mrazem se plátno smrskává jako všechno a tím pádem víc natahuje pokud je staré a třeba trochu nasáte vlhkostí muže prasknout proto nechávám volně. garáž mám sice suchou ale i tak to nepřekrývám vlhkost je svině dostane se všude. baterku určitě oživíš, pokud nemáš bez udržbovku otevři víčka a dolej po rysku ve vnitř baterce destilovanou vodu při nabíjení se elektrolit s destiček uvolní a zase bude chodit
1955. RE: RE: RE: zazimování auta - (re:1954)
Lišák_K1400

Příspěvků : 409
datum : 5.12.2013 - 15:10:34

Akos: i fest vybitou baterku jsem rozchodil...je fakt že jsem musel použít půjčenou profi aby uměla dát velkou šťávu-a je jí třeba nabít co nejdříve...tou mou udržovací sem se nechytal...jinak já na zimu střechu přesně, jak píše Greywolf, mám natáhnutou, ale nezajištěnou (vinil) - přes špáru dám deku ať se mi nepráší do auta...jinak nic neřeším...a plachtu nedávám...raději prach, hlavně jak plech dýchá...vlhkost se dostane všude, ale z pod plachty tak rychle nevyleze...a podle moji zkušenosti aspoň co 14 dnů potlačte auto o půl metru dopředu a pak zpět...o gumy nejde...ty tak o 0,3-0,5 na zimu přefouknu a sem tam zkontroluji, ale vlhkost se mi srazila pod deskama a odrezly mi kotouče...a jak sem vyjel, tak se udělaly drážky do desek i kotoučů---nedá se to vybrzdit---garáž mám studenou s vetil. otvory, ale stejně vlhkost vleze všude...toť má zkušenost...jo a kožené sedadla "přemažu" včelí voskem co mám na moto hadry a na jaře to vyčistím a jen lehce ošetřím...chlapci držte se a moc přes tu zimu nechlastejte, ať vás na jaře poznám

PS- a sem tam se du do garade pokochat a pomazlit...ale tak aby o tom žena nevěla...bo nálepku úchyla hned tak smazat nejde
1954. RE: RE: zazimování auta - (re:1953)
Akos

Příspěvků : 927
datum : 8.12.2013 - 17:14:30

Sponik: Ma to nejake opodstatneni? Ja to normalne zaviram. A samozrejme nezakryvam. Taky si myslim, ze je mensi zlo na jare oplachnout cele auto od prachu, ale nechat volne luftovat.

A odpojit baterku. Ja jsem to bohuzel neudelal vcas, a uz je od posledni jizdy, ktera byla 22.10 je uplne na nule. Nerozsvitila se mi uz vcera ani palubka. Snad jeste pujde zprovoznit.
1953. RE: zazimování auta - (re:1952)
Sponik

Příspěvků : 22405
datum : 5.12.2013 - 10:14:42

Greywolf: kabroušu už sem měl spousty první asik před 10 lety a vždycky nechávám přs zimu střechu nataženou ale nenapnutou. ale každopádně střechu ničým nepříkrývej, zatuchne a při větší vlhkosti to chytne i plíseň takže střecha musí být volná aby mohla dýchat.
| | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | |
Stránka byla vygenerována za 0.0196 s.
Hlavní stránka | Články | Členové | Fotogalerie | Srazy | Bazar | Fórum | Kniha návštěv | e-Shop | Partneři | Download | Šifry | Odkazy | SMS | Kontakty
© 2004 - 2024, Cabrio Club - všechna práva vyhrazena, optim. roz. 1024x768 | ISSN 1214-9470
Svářečky | Společenské HRY | Katalog odkazů