Anonym
 
Hlavní stránka Články Členové Fotogalerie Srazy Bazar Fórum Kniha návštěv e-Shop Partneři Download Šifry Odkazy Kontakty

mx-5 - otazky zaujemcu pred kupou - zobrazeno podle času

Seznam témat | Zobrazovat podle vláken
| | 1 | 2 | 3 | 4 | |
18.
wlken

Příspěvků : 16
datum : 31.3.2008 - 08:08:52

myslím že jediný účinný rám je ten příhradový,co používají při závodech mx-pětek na okruzích v USA,je navařený na skelet a ne přišroubovaný na úchyty bezpečnostních pásů Jistá nevýhoda je výsledný vzhled,připomínající klecové lůžko...
17. mx-5 v Prahe
Rado1

Příspěvků : 35
datum : 30.3.2008 - 15:33:49

Radsej sa priznajte, kto z Prazakov ju vlastni.
Rad by som ju omrkol zblizka...
16. RE: RE: RE: RE: RE: RE: (re:14)
Rado1

Příspěvků : 35
datum : 30.3.2008 - 15:33:01

Sponik:
Ked urobim ciaru z ramu skla po zadnu kapotu, tak myslis, ze hlava nebude trcat nad? Tie obluky zabezpecia, ze tu ciaru budem "kreslit" vyrazne vyssie...
15. RE: RE: RE: RE: RE: RE: (re:14)
Zetor

Příspěvků : 742
datum : 30.3.2008 - 12:02:41

Sponik: tak tak, vidim ze Sponik je v tejto problematike zbehly .... uz si to skusal ??
14. RE: RE: RE: RE: RE: (re:13)
Sponik

Příspěvků : 22405
datum : 30.3.2008 - 08:46:54

Rado1: pokud nemáš 210cm na výšku a nebo nespadneš s Majdou z 10m srázu na střechu tak se ti rám kolem čelního skla nezlomí!!!!!!!
13. RE: RE: RE: RE: (re:12)
Rado1

Příspěvků : 35
datum : 30.3.2008 - 00:04:42

Zetor:
No moment, takze ci tam ram je alebo nie, je to jedno? Proste ked pojdem na krovky, tak ma to zabije a potom motor prevazi auto - co mi ale uz bude uplne jedno?
12. RE: RE: RE: (re:11)
Zetor

Příspěvků : 742
datum : 29.3.2008 - 17:21:21

Rado1: Sponik nestrasi on ma totiz pravdu.
11. RE: RE: (re:10)
Rado1

Příspěvků : 35
datum : 28.3.2008 - 14:59:44

Sponik:
nestras. Zil som v tom, ze ram je na roadsteroch na zachranu mojej hlavy...
10. RE: (re:6)
Sponik

Příspěvků : 22405
datum : 28.3.2008 - 09:35:30

modry.neon: myslíš to jak ju pustili z té rampy dolů bokem?


rám je vždycky vyloženě jen na okrasu na nic jinýho
9. RE: Niekto z Prahy na realnu cumendu? (re:8)
M.Penda

Příspěvků : 997
datum : 28.3.2008 - 08:20:33

Rado1: Ty ji chceš šlohnout co? Tak to běž do Mazdy budeš to mít nový
8. Niekto z Prahy na realnu cumendu?
Rado1

Příspěvků : 35
datum : 28.3.2008 - 00:17:56

Nasiel by sa niekto z Prahy, koho krasku by som si mohol zblizka obzriet, posadit sa do nej, pripadne sa nechat previezt/sam si ju previezt?

Realne som ju vzdy videl niekde na parkovisku a nechcel som zblizka ocumovat, aby to nevyzeralo, ze ju chcem ukradnut.
Pripadne dnes sla po magistrale vedla mna jedna [pravdepodobne NC] kraska...
7. RE: RE: Otazky, na ktore som zatial nenasiel odpovede (re:5)
Rado1

Příspěvků : 35
datum : 28.3.2008 - 00:16:06

Zetor:
Caf.
Mas hlinikovy ram alebo echtovny ocelovy?
6.
modry.neon

Příspěvků : 169
datum : 27.3.2008 - 23:28:57

zetor: Tak to jsi mel z tou nehodou celkem kliku, jelikoz jak jsem videl v autosalonu MX-5 tak jsem nechapal
5. RE: Otazky, na ktore som zatial nenasiel odpovede (re:1)
Zetor

Příspěvků : 742
datum : 27.3.2008 - 20:14:33

Rado1: Ahoj Wlken ma uplnu pravdu, naprosto s nim suhlasim. Nevyjadril sa ale k poslednemu dotazu o ochrannych ramoch. Tento ram som si kupoval hlavne kvoli estetike ale nakoniec ked som ho namontoval som zistil ze zan mozem bezproblemov auto zavesit. Mal som nedavno buracku pri ktorej som spravil dva kotrmelce a zostal som na streche. Predny ram okolo celneho skla to v pohode vydrzal bol trosku skriveny. Ale tym som chcel povedat to ze ak sa nahodou prekotis tak nikdy nezostanes na celnom skle a zadnej kapote pretoze ta motor prevazi dopredu. Cize teoreticky ten ram nikdy takto zatazeny nebude jedine v pripade ze by povolil celny ram.

a k tym zaporom: na velkej vacsine MX-5 co poznam je hrdzava zadna kapota a ja konkretne ju mam takisto hrdzavu. Objednal som z buracky inu a prisla zas hrdzava.
4. RE: RE: Otazky, na ktore som zatial nenasiel odpovede (re:3)
Rado1

Příspěvků : 35
datum : 27.3.2008 - 19:17:09

wlken:
Dik za odpoved.
Planoval som minimalne 85kW verziu. Silnejsie su vsak aj patricne drahsie.

Dat do auta okolo 150 je momentalne na mna dost. Je otazne, ci kusok za 3000 EUR + nejakych 30 tisic ako prvotna servisna investicia urobi z toho auto, co bez dalsieho servisu vydrzi aspon rok.

miata.net som uz pozeral, nevedel som, co presne hladat, aby som zistil rozdiel medzi usa a eu verziou. Ale skusim tam najst tie ochranne ramy.

Kedze som vsak lama na auta, hodil by sa mi kontakt na nejaky maly servis plny fandov do mazdy a schopnych auto doviezt z DE
3. RE: Otazky, na ktore som zatial nenasiel odpovede (re:1)
wlken

Příspěvků : 16
datum : 27.3.2008 - 15:36:15

Rado1: ahoj,předně ti gratuluju k dobrému vkusu a k tvému rozhodnutí.-) Americká a evropská verze se liší naprosto minimálně,aspoň dle mého názoru a vycházím z porovnání literatury,kterou mám k US verzi s tou evropskou kterou mám v garáži,takže myslím že by nebyl problém dotáhnout si auto z USA..Jinak mazdy mx-5 jsou extrémně spolehlivé auta,v americe jezdí jedna s najetýma 900 tisícema mílema:-D . mrkni na www.miata.net,jsou to americké stránky,najdeš tam katalogy dílů a hlavně sekce Garage,kde máš odpovědi snad na všechny otázky týkající se tohoto auta,včetně pětistránkového průvodce koupí,který jsem i já s úspěchem použil,jsou tam zachyceny všechny bolavé místa tohoto auta(moc jich není)-shrnul bych to: -auto musí být nebourané,nikde koroze,funkční ručka,bacha na správnou baterku-musí být gelová!,pozor na rozvody,na cvakání hydraulických zdvíhátek a v neposlední řadě prohlédni střechu-nová se dá objednat na ebayi kolem 8 tisíc,ale možná stojí za to si připlatit za auto,kde je všechno vychytané-já sám jsem odmítl mx-5 za 150 litrů a koupil za 100,ale stejně do toho ty prachy vrazím:-) A ještě jedna věc-nekupuj si 90koňovou 1,6i, za chvilku budeš zoufalý,protože podvozek má na daleko víc:-)
2. RE: Otazky, na ktore som zatial nenasiel odpovede (re:1)
Caddy

Příspěvků : 23860
datum : 27.3.2008 - 14:57:05

Rado1: aa, vitej
1. Otazky, na ktore som zatial nenasiel odpovede
Rado1

Příspěvků : 35
datum : 27.3.2008 - 12:08:56

Zdravim.

mx-5 je jednym z mojich snov a je jednym zo silnych kandidatov na moje auto. Ani po niekolkych dnoch hladania na Inete sa mi nepodarilo najst odpovede na nasledujuce otazky:

1. je americka verzia odlisna od europskej z pohladu nahradnych dielov? Obcas najdem na inzeratoch usa verziu za zaujimavu cenu. Nechce sa mi v pripade problemov cakat tyzdne, kym zozeniem nahradny diel na eBay.

2. Kedze mx5 asi nebude primarne auto, nemozem na nu minut vsetky svoje uspory :-) Su auta v nemeckych bazaroch okolo 2500-3000 EUR pouzitelne alebo su to uplne kramy? Je jasne, ze bez osobnej obhliadky sa to zistit neda [aj drahe auto moze byt kram], ale nejake zhodnotenie "mazda vydrzi, aj stare mozu byt v dobrom stave" alebo "za tuto cenu to bude vzdy vrak" pomoze.

3. nasiel som na e-shopoch ochranne ramy. Su to realne ochranne ramy alebo len dizajnova bizuteria? Ram z hlinika mi nepripada moc ako bezpecnostny prvok. Alebo su zohnatelne aj "realne" ochranne ramy?

Ak by sa nasiel nejaky fanda mx5 z Prahy na pokecanie nad pivkom a pripadnou ukazkou jeho mazla [poznam mx5 viac z obrazkov ako z realu ], potesilo by.

Diky.

Rado1
| | 1 | 2 | 3 | 4 | |
Stránka byla vygenerována za 0.0426 s.
Hlavní stránka | Články | Členové | Fotogalerie | Srazy | Bazar | Fórum | Kniha návštěv | e-Shop | Partneři | Download | Šifry | Odkazy | SMS | Kontakty
© 2004 - 2024, Cabrio Club - všechna práva vyhrazena, optim. roz. 1024x768 | ISSN 1214-9470
Svářečky | Společenské HRY | Katalog odkazů