Anonym
 
Hlavní stránka Články Členové Fotogalerie Srazy Bazar Fórum Kniha návštěv e-Shop Partneři Download Šifry Odkazy Kontakty

CESTOVÁNÍ - tipy, postřehy, aktuality, upozornění a informace ... - zobrazeno podle vláken

Seznam témat | Zobrazovat podle času
| | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | |
213. Nabidka
babča

Příspěvků : 1584
datum : 3.7.2021 - 14:24:31

Celoroční nabídka - kdo neví na dovolenou kam, může zkusit k nám 🏕🏔🌨🌞🎿🚲🏖👣. V Alpách regionu Salcburska, na úpatí Národního parku Vysoké Taury, se klikatí údolí Raurisertal. Zde v kempu Andrelwirt máme celoročně k dispozici 2 parcely. Na nich je karavan navazující na kompletně zařízenou chatu, kde je kuchyňka s jídelním koutem a sezením. Předstan/pergola slouží jako zádveří. Zázemí 4⭐kempu je na vysoké úrovni - sprchy, toalety, prádelna, sušárna, lyžárna, sauna, společenská místnost atd. Zastávka skibusu u kempu, 4min na sjezdovky v Rauris a 10 min na běžky v Buchebenu/Bodenhaus nebo Embach. V okolí je spousta turistických tras pro pěší, cyklisty, skialpy, sněžnice, které vás zavedou do nádherné přírody s výhledy na třítisícové vrcholky. Fantastické místo Kolm Saigurn s ledovcovým lezením, vodopády a nedotčenou přírodou vás ohromí.... 👀👌V Rauris je vyhřívané venkovní koupaliště s dětským brouzdalištěm 🏖 Součástí resortu je stylová restaurace, kde můžete ochutnat tradiční speciality, které vám naservíruje česká obsluha👍. Do 30 min jste u jezera Zeel am See, na nejvyšší hoře Rakouska Grossglockneru, přes kopec je Badgastainské údolí atd. V případě zájmu o volné termíny a ceník, mě prosím kontaktujte zprávou nebo telefonicky 777763733. 👌🌞
   
214. RE: Nabidka (re:213)
Waldek

Příspěvků : 2
datum : 3.7.2021 - 14:24:31

babča: Ja byl w Kaprun, a tam bym pocestoval jeszcze raz. My spali w Faistenau k/Salzburga
208.
Akos

Příspěvků : 927
datum : 22.10.2013 - 20:41:19

Projizdka primo pohadkova!!!

V Litvinove pokec s Danielsonem, a jeste jednou tu samou trasu spet, uz bez slunicka v ocich od zapadu. Najel krasnych 330 vzdusnych kilometru se stazenou strechou. Cestou tam byla mlha,ale pak krasne, slunecno. Kdyz uz jsem tam byl, navstivil i Bundesrepublik Deutschland, a nakoupil cokoladovejsi cokolady,a pod...


   
209. RE: (re:208)
Danielson

Příspěvků : 1646
datum : 22.10.2013 - 19:20:05

Akos: ,díky za návštěvu!
       
210. RE: RE: (re:209)
Akos

Příspěvků : 927
datum : 22.10.2013 - 20:36:26

Danielson: Tesilo mé, rád jsem Te poznal.
           
211. RE: RE: RE: (re:210)
Danielson

Příspěvků : 1646
datum : 22.10.2013 - 20:42:11

Akos: dej sem zase nějaký pěkný fotóó.....ať vím ,jak to nahoře vypadá....
               
212. RE: RE: RE: RE: (re:211)
Akos

Příspěvků : 927
datum : 10.11.2013 - 11:37:48

Danielson: Fotil hlavne očima, a ukladal do ziveho modulu - v hlave.

Ale neco malo i fotakem...

Tyto silnice se v zime podle znacek neudrzujou, ale v lete stoji za to. Povrch dobry, provoz zadny, jen par motorkaru. Same tezke stroje, na dlouhe cesty
Dojel tam vlastne i jednu Pragu V3S s drevem, a s chlapama sedicimi nahore na kladach, jeste nad kabinou. Ale chovaji se tam lide pratelsky, hned jak bylo mozne, uhnul, a nechal me jet.
205.
Mazaný Filip

Příspěvků : 1618
datum : 28.5.2013 - 20:58:09

myslím si, že by to nemusel být vůbec špatný TIP na výlet... možná i nějaká cabrio akcička by se dala spáchat...
175.
z.v.i.r.e

Příspěvků : 11148
datum : 5.11.2012 - 16:08:26

díky moc, kluci našla jsem v zásadě dva typy - jednu levnější větší s těmi hrníčky (nebo i bez nich), kam se vejde 0,75 l a ohřívá se to půl hodiny, ale nevím, jestli bych na to měla nervy
A druhou dražší, malou - na 0,33 l bez hrníčků, co se ohřeje za poloviční dobu, pouhých 15 minut. Takže dvě kafe jsou hotová za 30 minut, stejně jako kdybych rovnou použila tu první velkou, jupí Můj plán je koupit to jako vánoční dárek, protože na cestách po Americe jsme kolikrát litovali, že si nemůžem ohřát vodu (ať už na cokoliv). Tak si myslím, že účel by to splnilo, i když jen jednou za čas.

Děkuju, Zdenku, hledat jí nemusíš, zkoušet to nepotřebuju, spíš jsem chtěla názor někoho, kdo to sám vyzkoušel. Jestli je to naprd, nebo to to kafe za nějakou rozumnou dobu uvaří, aniž by to utavilo zásuvku a vůbec způsobilo jakékoliv další nepříjemnosti, které by jedno malé kafe za odměnu nezachránilo

P.S.: Chaserovi ani muk, je to tajemství
   
176. RE: (re:175)
modrejpes

Příspěvků : 2042
datum : 5.11.2012 - 16:20:41

z.v.i.r.e: Je to na prd Turistickej plynovej vařič ti dvě kafe uvaří za pět minut a nemusíš se bát, jestli potom nastartuješ. Stejně musíš na vaření zastavit, ať máš elektriku, plyn nebo benzin (jezdili jsme autem na dost dlouhý vejlety a bydleli jsme v něm, třeba tři tejdny v Norsku, takže zkušenost by byla). Akorát plyňák s bombou ani benziňák s nádobou která byť jen lehce smrdí benzinem nevezmeš do letadla.

Vy jste si jezdili po Americe? Povídej, přeháněj!
       
178. RE: RE: (re:176)
z.v.i.r.e

Příspěvků : 11148
datum : 7.11.2012 - 08:26:23

modrejpes: jasně, no, vařič je vařič, ale přeci jen je to větší balík a jak píšeš, do letadla nevhodné. A další věc je ta, že rozdělávat oheň jen tak někde taky není úplně to pravé ořechové, takhle v autě je to "čistější" a nemůžeš za to nikde dostat pokutu
V Americe jsme byli na svatební cestě v srpnu a v září To ani nejde všechno povídat, kolik toho bylo, ale paráda. Mám alba na FB a jsou veřejně viditelná, jestli máš přístup. Tak je můžeš omrknout, kdyby tě to zajímalo
           
180. RE: RE: RE: (re:178)
modrejpes

Příspěvků : 2042
datum : 7.11.2012 - 09:11:18

z.v.i.r.e: Svatební cestě? No tak gratuluju!
Na fejsbůku nejsem
               
181. RE: RE: RE: RE: (re:180)
z.v.i.r.e

Příspěvků : 11148
datum : 7.11.2012 - 10:53:17

modrejpes: děkujeme
To je škoda, že nemůžeš na FB, ale my máme těch fotek tolik, že nevím, jestli je kdy vyvěsíme jinam než tam ale kdyby jo, tak posdílím odkaz
                   
182. RE: RE: RE: RE: RE: (re:181)
modrejpes

Příspěvků : 2042
datum : 7.11.2012 - 14:06:47

z.v.i.r.e: Tak jsem na to koukal a zamáčkl jsem nostalgickou slzu... Moje oblíbený místa... (vono totiž "The Future is not what it used to be"). A je teda vidět, že jste si to tam zatraceně užili!
                       
183. RE: RE: RE: RE: RE: RE: (re:182)
z.v.i.r.e

Příspěvků : 11148
datum : 7.11.2012 - 14:55:33

modrejpes: to jsem ráda, že ti to připomnělo dobrý časy... jak jinak, bylo to tam super, myslím, že některé věci se prostě nikdy neokoukají

A kde to znáš ty? Zajímá mě, kde lidi byli a jaký z toho měli dojem - a myslím, že se to i pěkně hodí do tématu "cestování"
                           
184. RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: (re:183)
modrejpes

Příspěvků : 2042
datum : 7.11.2012 - 17:51:03

z.v.i.r.e: Jo, ale akorát si všichni budou myslet, že se chlubím a budou nas... Já jsem tam v 90. letech byl několikrát služebně a občas se mi podařilo urvat týden na cesty. Byl jsem v Kalifornii, půjčil jsem auto a vyrazil - kam jinam - na červený skály, protože ty mi prostě učarovaly. Takže přes Death Valley do Las Vegas, Cedar Breaks, Zion, Bryce Canyon (naprostá bomba), Capitol Reef, Goblin Valley a hajdy do Moabu - Arches (taky bomba!) a Canyonlands, Goosenecks a natural Bridges, čtyřmezí s Mesa Verde, pak Monument Valley, Antelope Canyon a Horseshoe bend(u Glen Canyon dam, tam jsi taky skákala Grand Canyon od jihu, Sedona, Canyon de Chelly, Petrified Forest a zpátky do Kalifornie - Joshua Tree. Nebylo to najednou, těch výletů bylo víc. Sever Kalifornie jsem taky trošku projel, takže Yosemite, Sequoia a Kings Canyon, na sever do parku Lassen Volcanic, Lava Beds, Crater Lake na jihu Oregonu a po pobřeží přes Redwoods... Sakra, hned bych vyrazil znova. Ale galon benzinu už asi za dolar nedostanu a za dvanáct dolarů pokoj v motelu taky ne. Ale je fakt, že dolar byl tehdy zas za 40. Potom ještě kousek Floridy a Colorada, ale to byly tak jednodenní vejlety o víkendu. Fotek z Ameriky na webu moc nemám - leda tak pár fotek z Arizony , kousek Colorada , momentky z Kalifornie , Antelope Canyon a Joshua Tree. O některých mám i povídání - výlet na sever Kalifornie nebo tři článečky z jihozápadu USA . Aby to bylo tematický - samozřejmě jsem si to všecko poctivě odřídil
                               
185. RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: (re:184)
z.v.i.r.e

Příspěvků : 11148
datum : 8.11.2012 - 09:10:08

modrejpes: náhodou myslím, že takovouhle cestou je fajn se pochlubit, může to spoustu lidí inspirovat Já hledala po všech čertech, co bysme do naší trasy mohli vměstnat za zajímavá místa. A něco jsem fakt objevila úplnou náhodou
Hned na úvod tvých fotek mi přišlo vtipný, jak máme úplně stejnou fotku Delicate Arch v západu slunce. Ale úplně
A ten popis Antelope Canyonu je super - už tehdá to dělali stejně, jen dneska tak s třicetinásobným množstvím lidí
Je to fantazie, kolik jsi toho stihnul, myslím, že ani za dvě třítýdenní cesty by toho nešlo vidět tolik, člověk holt vždycky něco mine... Mě mrzelo, že jsme nestihli Canyonlands a určitě by bývalo bylo fajn zajet i do Yosemites, ale to nešlo stačit. Jestli to ještě jednou vyjde, napasovala bych tam obojí, a pak ještě trochu víc ze severu, protože ten se mi líbil moc - tentokrát třeba Yellowstone a Mt. Rainier
Jakou jsi jezdil károu?
                                   
186. RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: (re:185)
modrejpes

Příspěvků : 2042
datum : 8.11.2012 - 10:09:04

z.v.i.r.e: Canyonlands jsou hrozně rozlehlej park, nejzajímavější je asi Island in the sky, kdy jsi na náhorní plošině na hraně srázu, 300 metrů pod tebou je druhá plošina a do ní se zařezávají (snad o dalších 300m) křivolaký kaňony Colorada a Green river. Do dalších částí jsem jen nakouk na kraj a nebyla tam jedna věc nebo jeden pohled, který by byl tím hlavním. Spíš to chce terénní vůz a vyrazit tam na víc dní. To samé Capitol Reef - je to zlom v zemské kůře mnoho desítek km dlouhý, táhnoucí se od severu na jih. Silnice ho protíná napříč a okolo ní není nic světoborného (ve srovnání s tím, co vidíš při jednodenní návštěvě třeba v Bryce nebo Arches). Zase by to chtělo čtyřkolku v suchém období, naložit zásoby a stan a vyrazit mimo asfaltku - třeba do Cathedral Valley. To si ještě dlužím - noc v poušti mezi věžema Cathedral Valley
Yosemity se dají třeba jen na den - to uvidíš z auta hlavní atrakce jako ElCapitan a vodopád a třeba se trochu projdeš na nějakém kratším trailu, ale taky by to chtělo víc dní a zajít kousek dál, kde nejsou davy. Kings canyon a Sequoia park jsou kousek vedle. V Yellowstone jsem nebyl - a ani mě to tam moc netáhne. Já mám radši červený skály a velký stromy
Já jsem tam byl vždycky mimo sezonu - většinou koncem října nebo v listopadu, ten Antelope Canyon a Colorado byl březen, proto tam nejsou lidi (ale zase na kopcích byl sníh a třeba do Rocky Mountains parku se nedalo).
Auta většinou nebyly nic zajímavýho - dvakrát mi firma půjčila krátkej minivan Plymouth Voyager s třílitrem, pak to byl Ford Taurus, Ford Contour (s tím jsem jel do toho Oregonu), nějaké kompakty jako Chrysler Neon nebo Pontiac Sunfire, jednou neměli kompakta a jako náhradu jsme dostal kabrio LeBarona a na Floridě jsme si s kolegou půjčili na víkend kabrio Mustanga (model 94, s šestiválcem). V tom Coloradu a Antelope canyonu jsem byl s kamarády a měli jsme nějakou japonskou plečku, ani už si nepamatuju, co to bylo.
Jak dlouho jste ve Státech byli?
                                       
187. RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: (re:186)
z.v.i.r.e

Příspěvků : 11148
datum : 8.11.2012 - 10:50:26

modrejpes: náhodou auta jste měli celkem zajímavý, líbí se mi, když má člověk něco americkýho, bohužel půjčit pravou starou ameriku není nic jednoduchýho

Ty červené skály, souhlasím, jsou úplně geniální, taky je miluju! O Cathedral Valley jsem doteď neslyšela, ale jen jsem na to koukla, mám z toho husí kůži, kéž bych to nějak dostala do programu na příště! Mě se moc líbilo ležet v noci na kraji Grand Canyonu nebo pod Delicate Archem a koukat na hvězdy, i když v Arches jsem se trochu bála, co tam může na nás kromě myšek vykouknout za zvířátka, ale stálo to za to. Přenocovat někde takhle bez lidí musí být úplná fantazie...

Přidám aspoň fotku, ať je to zajímavější


Já si kromě červených skal úplně zamilovala mechové stromy a hory s permanentním sněhem, takže mám dilema, jak stihnout červený jih a zelený sever naráz za 14 dní Teď jsme tam byli 3 týdny, ale autem jsme jezdili "jen" 17 dní. Pak jsme ho vrátili a letěli do NY. Ale takhle dlouhou dovolenou už v práci nedostanu, další "výpravy" musím vcucnout do 2 týdnů. A to jsem ještě zatoužila po Aljašce... No, mám co dělat dalších mnoho let - tím myslím makat jako mourovatá a šetřit si dovolenou a na dovolenou

A jak jsem pochopila, tak se ještě na další cesty taky chystáš?
                                           
188. RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: (re:187)
modrejpes

Příspěvků : 2042
datum : 8.11.2012 - 12:12:04

z.v.i.r.e: No, s dalšími plány nevím, nějak mě cestovatelská posedlost pomalu opouští. A pokud pojedu, víc než dva týdny těžko dostanu. Ty červený skály bych ale ještě jednou rád viděl.
Před necelým měsícem jsem se vrátil z Armenie - byli jsme tam dva týdny, půjčili jsme si auto (Chevrolet Aveo - tedy Daewoo s šíleným předním převisem a malou světlou výškou, pro arménské silnice naprosto nevhodné, příště jedině Nivu) projeli jsme ji od jihu k severu a bylo to velmi poučné.
Mrkni o vlákno níž - cestování do zahraničí - je tam pár fotek z jedné arménské silnice (nakonec jsem to otočil a vrátil se)

        | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | |
        Stránka byla vygenerována za 0.0143 s.
        Hlavní stránka | Články | Členové | Fotogalerie | Srazy | Bazar | Fórum | Kniha návštěv | e-Shop | Partneři | Download | Šifry | Odkazy | SMS | Kontakty
        © 2004 - 2024, Cabrio Club - všechna práva vyhrazena, optim. roz. 1024x768 | ISSN 1214-9470
        Svářečky | Společenské HRY | Katalog odkazů