Přihlášení uživatele
Uživatelské jméno Heslo
Nová registrace >>
Podpořte tento CLUB
Hlavní stránka Články Členové Fotogalerie Srazy Bazar Fórum Kniha návštěv e-Shop Partneři Download Šifry Odkazy Kontakty
 
Právě je on-line 124 kabrioleťáků. Dnes má svátek Soňa, zítra Taťána. Čtvrtek  28. března 2024
 
 
Katalog KABRIOLETŮ

Vyber automobilku :

Blížící se k@brioakce  
Brno - zahájení sezóny (za 9 dnů)
20. ročník Královického srazu kabrioletů (za 113 dnů)
CABRIO POINT 2024 (za 128 dnů)
Zboží v e-Shopu
Butylka
další zboží...Cena : 200,- Kč
Online uživatelé
Partner Cabrio Clubu
Aktuality
Soutěž MOJE AUTO
Zima je na krku a abychom si zkrátili dlouhé zimní večery, vymysleli jsme pro Vás soutěž, u které se zabavíte a máte možnost vyhrát i zajímavé ceny.
více informací... [27.10.2014]
---------------------------------------------------------------
Shrnutí kabriosezóny 2014
Bohužel je tu zase po roce podzim a mnozí z nás i přes krásné Babí léto uložili své Miláčky bez střech k zimnímu spánku a přichází pro ně smutné období bez sluníčka a větru ve vlasech.
více informací... [19.10.2014]
---------------------------------------------------------------
Ukončení sezóny v Brně
Rozloučení s létem 2014 na tradičním místě.
více informací... [04.10.2014]
K@briofóóór
"Slavný soude, několkrát jsem obžalovaného upozorňovala, že jestli nepřestane, tak půjdu k soudu! Hrubě mi odpověděl, ať jdu třeba do prdele, no a tak jsem slavný soude tady."
Tapety na plochu
další tapety naleznete tady
Statistiky
Clanek

   Můj první kabrio sraz

Tak úvodem bych vás chtěl přivítat u čtení mého prvního publikovatelného článku. Když už jsem se k tomu dostal a našel jsem si čas, tak to vezmu trošku ze široka a snad se to nezvrhne v nudnej článek a aspoň pár lidí to dočte až do konce :D.

Když jsem si chtěl v dubnu 2015 udělat radost a k narozeninám si koupit nějaký pěkný „nový“ auto, tak to rozhodně nevypadalo na kabriolet, chvíli to vypadalo na sedan, po pár týdnech zase na praktického kombíka, pak jsem si ale řekl: „Jsem mladej člověk, tak proč si nekoupit něco originálního?!“ a v tu chvíli bylo asi rozhodnuto, takže jsem prolezl weby a dle rozpočtu mi mimo jiné vyskočil i Peugeot 207 CC, jak jsem ho viděl, tak jsem si ho oblíbil.

Můj vkus naprosto splňoval jak zvenku, tak zevnitř :) Jak jsem s ním přijel domů, hned jsem začal zjišťovat, jestli existuje v ČR nějakej kabrioklub a mám pocit, že to nalezlo snad dva. Po zhodnocení všech informací a dojmů u mě vyhrál tento a jsem za to rád ;). Zaregistroval jsem se, poslal členský příspěvek a vyhlížel první akci, kde bych se mohl objevit. Netrvalo dlouho a přišli Kralovice a k tomu jako bonus pro nás krátká dojezdová vzdálenost, takže to bylo jasné. Čas se krátil a přišlo balení :D a tady se lámal chleba. Moje předchozí auto byl Peugeot 306 v kombíku a člověk pomalu začal přicházet na to, že si na to místo zvyknul a najednou mu to chybí, dřív člověk naházel ledabyle věci do kufru a jelo se, jenže tentokrát jsem si naházel do kufru věci já a najednou byl ze třech čtvrtin plný a to mě ještě čekala zastávka pro mou drahou polovičku a jak je všeobecně známo, ženy toho mívají ještě o něco víc než muži. Musím uznat, že po přehodnocení situace toho měla přítelkyně možná míň než já, ale i tak to bohužel bylo až dost a ani zadní sedačky tomu nepomáhaly tak, jak sem si představoval. No a tak se zrodil ten později prokletý nápad maximalizovat místo v kufru nesundáním střechy. Na svou obhajobu musím říct, že nápad to nebyl špatný…místo tím vzniklo a my tedy mohli vyrazit na cestu. Přijeli jsme na místo konání a ten pohled byl k nezaplacení :D ale já to v tu chvíli nevnímal, zastavili jsme hned zkraje a já si to namířil k nejbližší skupince lidí se zeptat, jak to chodí, kam si dát auto a tak podobně. No všichni se tak nějak divně pousmívali, až se mě jeden z nich zeptal, co mám se střechou, že je asi rozbitá, když nejde sundat. Já na to odvětil, že sundat jde, že máme jen tolik věcí, že ji sundat nemůžu. V tu chvíli se smích trochu zesílil, ale zase na druhou stranu musím říct, že to nebylo nějak trapné nebo že bych se já cítil trapně, zkrátka to tak vyplynulo ze situace a když sem se dozvěděl, že na sraz se má přijet vždy s už sundanou střechou tak jsem se začal taky trochu smát a hned jsem se tedy omlouval, že vzhledem k mé nulové zkušenosti jsem o tom neměl ani páru. No ale co se stalo, už se zpátky nevrátí a tak jsme si v prvních 5 minutách vydobyli snad větší pozornost, než se nám mohlo kdy zdát a od té doby se už asi navždy budu představovat ne jako David, ale spíš „ten s nataženou střechou“ :D protože to zůstalo lidem tak v paměti, že se to za dobu srazu nijak nevytratilo. Každopádně sraz jako takový hodnotím velice kladně, počasí bylo krásné, auta taky, lidi milí a vstřícní. No uteklo to až moc rychle. Když přišla na řadu tombola, nikdo nečekal, že je zaděláno na další, tak říkajíc zápis do lidského podvědomí. Ceny ubývaly a my nic… pak najednou naše číslo a jdu si pro výhru, byla to myslím nanopodložka do auta. Tím se rozdaly věcné ceny a přišly na řadu hlavní ceny. Já, jakožto člověk vždy se účastnící tombol a nikdy nic nevyhrající jsem se „spokojil“ s věcnou cenou a napjatě sledoval, jak to bude dál. Jako druhá cena se losovala jízda Hummerem, ta se předala a pak následovala první cena a to jízda v Lamborghini, jak to tak bývá, pořádně se to natahovalo a já najednou uslyšel číslo, které jsem držel v ruce, v tu chvíli jsem se nevěřícně koukal několikrát na lístek a na přítelkyni, po pár vteřinách, když mi to došlo, uvědomil jsem si, že bych teda měl něco dělat, a tak jsem se postavil na roztřesené nohy a šel si přebrat výhru, následovala gratulace a potlesk účastníků.

No zážitek opravdu parádní a jak se říká, co víc si přát na prvním kabrio srazu v životě, než že se člověk zajímavě zapíše. Následující den nás čekal už jen odjezd domů a vstřebání zážitků . Jízdu jsem si objednal někdy na říjen, ale cca 3 týdny před termínem mi zavolala paní, že mají nějaké technické potíže a tak se všechny neuskutečněné jízdy přesouvají na začátek roku 2016 na zhruba březen až duben, záleží na počasí. Takže nakonec jsem jel 3. dubna a byl to opravdu zážitek k nezaplacení. Počasí – toho jsem se bál asi nejvíc, nakonec dopadlo výborně, bylo jasno a asi nějakých 18-20°C, kára v perfektním stavu a pan majitel pohodář, takže opravdu nebylo co vytknout, snad jen ten čas se nějak rychle vytratil… Vzhledem k tomu, že se až tak dokonale nevyznám v Praze, tak jsem volbu trasy nechal na panu majiteli a když to shrnu, tak jsme jeli cca 80% po dálnici, takže si to člověk mohl opravdu zkusit přišlápnout, jen provoz začínal být trochu větší, což byla asi opravdu jediná „chybička“.

Takže opravdu musím poděkovat Tomášovi za skvěle uspořádanou akci a za zážitky z ní, tímto se s Vámi loučím a se všemi na viděnou ;) P.S.: Až uvidíte někoho se střechou nahoře, jsem to zaručeně já :D

20.06.2016
David Čáp

 [ Zpět ]


Průměrná známka: 1
Celkem hodnotilo: 6
Hodnocení článku:
nejlepší [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] nejhorší
   

Jméno
E-mail
Opiš kód :    
Text
*)
   
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky nic. KboIU 26.08.2021 06:40:50
trazodone dispersible tablets
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky Peugeot. Čapik 12.07.2016 18:26:10
Snad se letos už zadaří líp no :D Za pár dní zdar ;)
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky BMW. Paťas 11.07.2016 22:42:13
Tak v pátek Královicích bez střechy ahoj :)
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky BMW. Akos 02.07.2016 22:04:55
Ahoj. No, ja jsem v roce 2010 odjel cely sraz se strechou. Byla porouchana, nesla sundat.

 
Hlavní stránka | Články | Členové | Fotogalerie | Srazy | Bazar | Fórum | Kniha návštěv | e-Shop | Partneři | Download | Šifry | Odkazy | SMS | Kontakty
© 2004 - 2024, Cabrio Club - všechna práva vyhrazena, optim. roz. 1024x768 | ISSN 1214-9470
webhosting: Český hosting | webdesign: pixelservice.com