Přihlášení uživatele
Uživatelské jméno Heslo
Nová registrace >>
Podpořte tento CLUB
Hlavní stránka Články Členové Fotogalerie Srazy Bazar Fórum Kniha návštěv e-Shop Partneři Download Šifry Odkazy Kontakty
 
Právě je on-line 283 kabrioleťáků. Dnes má svátek Milan, zítra Leoš. Úterý  18. června 2024
 
 
Katalog KABRIOLETŮ

Vyber automobilku :

Blížící se k@brioakce  
20. ročník Královického srazu kabrioletů (za 31 dnů)
CABRIO POINT 2024 (za 46 dnů)
Cabrio WEEKEND TUŠŤ 2024 (za 87 dnů)
Zboží v e-Shopu
Vlajka - šedo-černá
další zboží...Cena : 80,- Kč
Online uživatelé
Partner Cabrio Clubu
Aktuality
Soutěž MOJE AUTO
Zima je na krku a abychom si zkrátili dlouhé zimní večery, vymysleli jsme pro Vás soutěž, u které se zabavíte a máte možnost vyhrát i zajímavé ceny.
více informací... [27.10.2014]
---------------------------------------------------------------
Shrnutí kabriosezóny 2014
Bohužel je tu zase po roce podzim a mnozí z nás i přes krásné Babí léto uložili své Miláčky bez střech k zimnímu spánku a přichází pro ně smutné období bez sluníčka a větru ve vlasech.
více informací... [19.10.2014]
---------------------------------------------------------------
Ukončení sezóny v Brně
Rozloučení s létem 2014 na tradičním místě.
více informací... [04.10.2014]
K@briofóóór
Jednoho dne jsem potkala sladkého gentlemana a zamilovala se do něj.Když se
stalo zřejmým, že se vezmeme, učinila jsem nejvyšší oběť a vzdala se svých oblíbených fazolí.
O několik měsíců později, o m...ých narozeninách, se mi cestou domů z práce pokazilo auto.
Protože jsme žili na venkově, zavolala jsem manželovi,že přijdu domů pozdě, protože musím jít pěšky.
Cestou jsem míjela malou restauraci a vůni pečených fazolí vycházející z jejich
kuchyně jsem nedokázala odolat. Abych se dostala domů, musela jsem ujít
několik mil a tak jsem si řekla, že než přijdu domů všechny škodlivé následky
těch fazolí vyprchají. Vešla jsem do restaurace a než by řekl švec,
spořádala jsem tři velké porce pečených fazolí. Celou cestu domů jsem se pak
snažila vypustit všechen plyn který můj zažívací systém produkoval. Když jsem dorazila domů, manžel se zdál velmi nadšený, že mě vidí a s potěšením
mi oznámil: "Miláčku, pro dnešní večeři pro tebe mám velké překvapení." Zavázal mi pak oči
a zavedl mě k mé židli u stolu. Sedla jsem si a právě v okamžiku, kdy
chtěI rozvázat šátek na mých očích, zazvonil telefon.Musela jsem mu slíbit, že se šátku na očích nedotknu dokud se nevrátí a pak šel
zvednout telefon.Pečené fazole které jsem zkonzumovala na mě stále ještě měly vliv a tlak se
stával neúnosným. Můj muž byl ve druhé místnosti a já jsem využila
příležitosti, přesunula váhu na jednu půlku a upšoukla si. Bylo to nejen
hlasité, ale zapáchalo to jako vlečka hnoje, která přejela Skunka před
papírnou. Vzala jsem ze svého klína ubrousek a mávala jím rázně ve
vzduchu. Pak jsem přesunula váhu na druhou půlku a vypustila tři další salvy.Zápach byl
horší než když se vaří zelí. Pečlivě jsem naslouchala vzdálené konverzaci
ve druhé místnosti a pokračovala v uvolňování tlaku ve svém zažívacím
systému po dalších několik minut.
Požitek byl nepopsatelný. Když slova na rozloučenou z vedlejší
místnosti signalizovala konec mé svobody, ještě párkrát jsem zamávala ve vzduchu
ubrouskem, vrátila jej na klín a složila na něj ruce. Cítila jsem se uvolněně a byla jsem se sebou velmi spokojená. Má tvář musela být alegorií na nevinnost, když se manžel vrátil a omlouval
se,že telefonoval tak dlouho. Zeptal se jestli jsem se dívala pod šátkem a já jsem jej ujistila že ne.
V tom okamžiku sundal z mých očí šátek a dvanáct hostů jednohlasně# proneslo:
"Happy Birthday!"
Tapety na plochu
další tapety naleznete tady
Statistiky
Clanek

   Vyzkoušeno v minulosti

Pět let žijí řidiči v jistotě, že řidičské průkazy jim policisté nevezmou. Novela zákona o silničním provozu poměry mění. Jak?

Platilo téměř 30 let

S možností zadržení řidičského průkazu policistou museli počítat motoristé již od šedesátých let. Vyhláška č. 87 o řidičských průkazech začala platit 1. července 1964. Její § 15 hovořil o tom, že orgán Veřejné bezpečnosti může zadržet řidičský průkaz hned v několika případech. Například lze-li důvodně očekávat uložení trestu řízení motorových vozidel soudem či je-li podezření, že byly v řidičském průkazu neoprávněně provedeny zápisy. Jeden z odstavců opravňoval hlídky k zadržení průkazu, jestliže by byla další jízdou ohrožena bezpečnost silničního provozu. O tom, jak se motorista v takových případech postaral o odvoz svého vozidla, rozhodl výlučně on. Jisté je, že pokud by si bez řidičského průkazu sedl za volant, dopustil by se přestupku. Zákon mu v takovém případě vstříc nějakým řešením nevycházel.
V této podobě zůstala vyhláška v platnosti téměř tři desetiletí. Dne 31. ledna 2001 ji nahradil současný zákon 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Senátoři tehdy v přípravě zákona počítali se zachováním této pasáže, poslanci ale nakonec rozhodli opačně.

Tak jako v předchozím díle se i nyní věnujeme oblasti řidičských průkazů, ovšem z poněkud jiného hlediska. Některá média uváděla motoristickou veřejnost v omyl, když v souvislosti se schválenou novelou tvrdila, že řidičáky budou moci policisté na místě odebrat. Ve skutečnosti se však ze strany policie jedná o docela jiný zásah.

Osm případů
Paragraf 118b novely totiž hovoří o zadržení řidičského průkazu, což je odlišná skutečnost než jeho odebrání. Při zadržení sice policista řidičský průkaz fyzicky odejme, neznamená to však, že by o něj motorista definitivně přišel.
Detailnější pohled na tento paragraf přinese celou řadu zajímavých zjištění.
Případy, ve kterých může policista řidičák zadržet, jsou přesně definovány. Jedná se celkem o osm možností. K zadržení může dojít tehdy, jestliže řidič:

  • je podezřelý, že bezprostředně předtím zavinil nehodu, při níž došlo k usmrcení nebo těžké újmě na zdraví,
  • ujel z místa dopravní nehody, na které měl účast,
  • řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu či návykové látky,
  • odmítl se na výzvu policisty podrobit dechové zkoušce,
  • odmítl se podrobit lékařskému vyšetření, když dechová zkouška byla pozitivní,
  • odmítl se podrobit lékařskému vyšetření, není-li ovlivněn jinou návykovou látkou,
  • řídil motorové vozidlo bez držení oprávnění příslušné skupiny či podskupiny,
  • řídil motorové vozidlo, přestože mu byl soudem uložen trest nebo správním orgánem uložena sankce zákazu činnosti.

S potvrzením
Jak vidno, prostor pro manévrování policie je jasně vyznačen. Jak tedy takové zadržení řidičského průkazu bude vypadat v praxi? Ve skutečnosti se navracíme do léty osvědčeného systému (viz vložený článek). Policista v odůvodněném případě odebere fyzicky řidičský průkaz. O tomto zákroku musí bez zbytečných odkladů informovat registr řidičů. Motorista by měl být od policisty poučen o důsledcích zadržení řidičského průkazu a obdržet policistou vystavené potvrzení o zadržení řidičského oprávnění. Jak tento tiskopis bude vypadat, není dosud známo.

Policie vs. obecní úřad
Další postup vypadá následovně. Policista má za povinnost písemně oznámit zadržení průkazu obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, v jehož územním obvodu k tomuto úkonu došlo. Oznámení přitom posílá společně s řidičákem nejpozději následující pracovní den po dni zadržení. Vzhledem k tomu, že se jedná o písemný styk, administrativě na úřadech to příliš neuleví...
Obecní úřad má pět dní na to, aby zahájil řízení, na jehož základě lze rozhodnout o zadržení řidičského průkazu do doby, než dojde k pravomocnému vyjádření. Jestliže se úřad rozhodl řidičák motoristovi zadržet, následuje další administrativní mašinérie. Tentokrát je vyrozuměn obecní úřad s rozšířenou působností, pod jehož „křídla“ průkaz podezřelého řidiče patří. Právě tomu je společně s řidičským průkazem zasláno i příslušné vyrozumění. Bude-li vám zadržen řidičský průkaz v Ostravě a trvalé bydliště máte v Aši, může se celý proces protáhnout…

Zpět k řidiči
Vrácení zadrženého řidičského průkazu připadá v úvahu, jestliže příslušné instituce nakonec nerozhodly o jeho zadržení. Stejně tak má motorista nárok na vrácení průkazu tehdy, když v pravomocně skončeném řízení o skutku, kvůli kterému byl řidičák zadržen, nebyl uložen trest či další sankce, jež by zakazovaly řídit vozidlo. V opačném případě se doba zadržení řidičského průkazu započítává do doby výkonu sankce.

Otazník zůstal
Nezodpovězená otázka přesto v novele zákona o silničním provozu zůstává. Po pečlivém prostudování jsme nenašli místo, které by upravovalo následující situaci: Zadrží-li policista řidičský průkaz a šofér bude ve voze sám, nemůže teoreticky pokračovat dál v jízdě. Policisté nemají možnost odebrat mu klíčky od vozu, takže zůstává na motoristovi, jak se o automobil postará. V budoucnosti se tak spíše dočkají řidiči ze strany policie aktu nazvaného „zabránění v jízdě“. O něm se podrobněji zmíníme v příštím čísle Světa motorů.

Zdroj: Svět motorů č. 2/2006

09.03.2006
Jan Marek, Zdeněk Svátek

 [ Zpět ]


Průměrná známka: 3.06
Celkem hodnotilo: 2425
Hodnocení článku:
nejlepší [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] nejhorší
   

Související články
Kocourkov ... - [04.06.2006]
Hokus pokus - [26.05.2006]
Opepřené pokuty - [15.05.2006]
Peněžní záruka - [10.04.2006]
Přízrak jménem body - 2. část - [28.03.2006]
Přízrak jménem body - 1. část - [22.03.2006]
To tu ještě nebylo - [13.03.2006]
Řidiči a průkazy - [27.02.2006]
Doklady, prosím! - [17.02.2006]
Zastavit, stát - [14.02.2006]
Nejistý osud ? - [04.02.2006]
Dění na komunikacích - [31.01.2006]
Křižovatkou nejen křížem - [29.01.2006]
Zadržení jinak - [23.01.2006]
Pokuta pokut - [20.01.2006]
Zákon a trest - přísnější a vyšší - [12.01.2006]
Nějak bylo, nějak bude - 2. část - [11.01.2006]
Nějak bylo, nějak bude - 1. část - [08.01.2006]
Kompletní přehled trestného bodového hodnocení - [18.10.2005]
Body budou !!! - [14.10.2005]

Jméno
E-mail
Opiš kód :    
Text
*)
   
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky nic. Extigma 04.02.2023 09:33:39
With a bang, Rogge s mount was smashed into meat sauce, Fatty s movements are extremely agile, while dodging the frantic attacks of Anger Rock from left to right, he desperately stopped taking my blood pressure medicine makes a wish to Fengyue in his heart eroxim kamagra
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky Ford. PacBoy 11.03.2006 16:42:16
;o)
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky Ford. Newmik 10.03.2006 06:24:04
druhej
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky nic. vwpavel 09.03.2006 20:25:48


 
Hlavní stránka | Články | Členové | Fotogalerie | Srazy | Bazar | Fórum | Kniha návštěv | e-Shop | Partneři | Download | Šifry | Odkazy | SMS | Kontakty
© 2004 - 2024, Cabrio Club - všechna práva vyhrazena, optim. roz. 1024x768 | ISSN 1214-9470
webhosting: Český hosting | webdesign: pixelservice.com