Přihlášení uživatele
Uživatelské jméno Heslo
Nová registrace >>
Podpořte tento CLUB
Hlavní stránka Články Členové Fotogalerie Srazy Bazar Fórum Kniha návštěv e-Shop Partneři Download Šifry Odkazy Kontakty
 
Právě je on-line 176 kabrioleťáků. Dnes má svátek Ctibor, zítra Blažena. Čtvrtek  09. května 2024
 
 
Katalog KABRIOLETŮ

Vyber automobilku :

Blížící se k@brioakce  
20. ročník Královického srazu kabrioletů (za 71 dnů)
CABRIO POINT 2024 (za 86 dnů)
Cabrio WEEKEND TUŠŤ 2024 (za 127 dnů)
Zboží v e-Shopu
DVD - 6. ročník Královického srazu kabrioletů - 2010
další zboží...Cena : 220,- Kč
Online uživatelé
Partner Cabrio Clubu
Aktuality
Soutěž MOJE AUTO
Zima je na krku a abychom si zkrátili dlouhé zimní večery, vymysleli jsme pro Vás soutěž, u které se zabavíte a máte možnost vyhrát i zajímavé ceny.
více informací... [27.10.2014]
---------------------------------------------------------------
Shrnutí kabriosezóny 2014
Bohužel je tu zase po roce podzim a mnozí z nás i přes krásné Babí léto uložili své Miláčky bez střech k zimnímu spánku a přichází pro ně smutné období bez sluníčka a větru ve vlasech.
více informací... [19.10.2014]
---------------------------------------------------------------
Ukončení sezóny v Brně
Rozloučení s létem 2014 na tradičním místě.
více informací... [04.10.2014]
K@briofóóór
Přijde cikán na úřad práce a říká úřednici:"Máte pro mě nějakou práci.
Jo máme místo ředitele banky se služebním autem a platem 150tisíc měsíčně, odpoví úřednice.
To si děláte srandu? ,řekne cikán.
Jo, ale vy jste začal"
Tapety na plochu
další tapety naleznete tady
Statistiky
Clanek

   Můj první kabrio sraz

Tak úvodem bych vás chtěl přivítat u čtení mého prvního publikovatelného článku. Když už jsem se k tomu dostal a našel jsem si čas, tak to vezmu trošku ze široka a snad se to nezvrhne v nudnej článek a aspoň pár lidí to dočte až do konce :D.

Když jsem si chtěl v dubnu 2015 udělat radost a k narozeninám si koupit nějaký pěkný „nový“ auto, tak to rozhodně nevypadalo na kabriolet, chvíli to vypadalo na sedan, po pár týdnech zase na praktického kombíka, pak jsem si ale řekl: „Jsem mladej člověk, tak proč si nekoupit něco originálního?!“ a v tu chvíli bylo asi rozhodnuto, takže jsem prolezl weby a dle rozpočtu mi mimo jiné vyskočil i Peugeot 207 CC, jak jsem ho viděl, tak jsem si ho oblíbil.

Můj vkus naprosto splňoval jak zvenku, tak zevnitř :) Jak jsem s ním přijel domů, hned jsem začal zjišťovat, jestli existuje v ČR nějakej kabrioklub a mám pocit, že to nalezlo snad dva. Po zhodnocení všech informací a dojmů u mě vyhrál tento a jsem za to rád ;). Zaregistroval jsem se, poslal členský příspěvek a vyhlížel první akci, kde bych se mohl objevit. Netrvalo dlouho a přišli Kralovice a k tomu jako bonus pro nás krátká dojezdová vzdálenost, takže to bylo jasné. Čas se krátil a přišlo balení :D a tady se lámal chleba. Moje předchozí auto byl Peugeot 306 v kombíku a člověk pomalu začal přicházet na to, že si na to místo zvyknul a najednou mu to chybí, dřív člověk naházel ledabyle věci do kufru a jelo se, jenže tentokrát jsem si naházel do kufru věci já a najednou byl ze třech čtvrtin plný a to mě ještě čekala zastávka pro mou drahou polovičku a jak je všeobecně známo, ženy toho mívají ještě o něco víc než muži. Musím uznat, že po přehodnocení situace toho měla přítelkyně možná míň než já, ale i tak to bohužel bylo až dost a ani zadní sedačky tomu nepomáhaly tak, jak sem si představoval. No a tak se zrodil ten později prokletý nápad maximalizovat místo v kufru nesundáním střechy. Na svou obhajobu musím říct, že nápad to nebyl špatný…místo tím vzniklo a my tedy mohli vyrazit na cestu. Přijeli jsme na místo konání a ten pohled byl k nezaplacení :D ale já to v tu chvíli nevnímal, zastavili jsme hned zkraje a já si to namířil k nejbližší skupince lidí se zeptat, jak to chodí, kam si dát auto a tak podobně. No všichni se tak nějak divně pousmívali, až se mě jeden z nich zeptal, co mám se střechou, že je asi rozbitá, když nejde sundat. Já na to odvětil, že sundat jde, že máme jen tolik věcí, že ji sundat nemůžu. V tu chvíli se smích trochu zesílil, ale zase na druhou stranu musím říct, že to nebylo nějak trapné nebo že bych se já cítil trapně, zkrátka to tak vyplynulo ze situace a když sem se dozvěděl, že na sraz se má přijet vždy s už sundanou střechou tak jsem se začal taky trochu smát a hned jsem se tedy omlouval, že vzhledem k mé nulové zkušenosti jsem o tom neměl ani páru. No ale co se stalo, už se zpátky nevrátí a tak jsme si v prvních 5 minutách vydobyli snad větší pozornost, než se nám mohlo kdy zdát a od té doby se už asi navždy budu představovat ne jako David, ale spíš „ten s nataženou střechou“ :D protože to zůstalo lidem tak v paměti, že se to za dobu srazu nijak nevytratilo. Každopádně sraz jako takový hodnotím velice kladně, počasí bylo krásné, auta taky, lidi milí a vstřícní. No uteklo to až moc rychle. Když přišla na řadu tombola, nikdo nečekal, že je zaděláno na další, tak říkajíc zápis do lidského podvědomí. Ceny ubývaly a my nic… pak najednou naše číslo a jdu si pro výhru, byla to myslím nanopodložka do auta. Tím se rozdaly věcné ceny a přišly na řadu hlavní ceny. Já, jakožto člověk vždy se účastnící tombol a nikdy nic nevyhrající jsem se „spokojil“ s věcnou cenou a napjatě sledoval, jak to bude dál. Jako druhá cena se losovala jízda Hummerem, ta se předala a pak následovala první cena a to jízda v Lamborghini, jak to tak bývá, pořádně se to natahovalo a já najednou uslyšel číslo, které jsem držel v ruce, v tu chvíli jsem se nevěřícně koukal několikrát na lístek a na přítelkyni, po pár vteřinách, když mi to došlo, uvědomil jsem si, že bych teda měl něco dělat, a tak jsem se postavil na roztřesené nohy a šel si přebrat výhru, následovala gratulace a potlesk účastníků.

No zážitek opravdu parádní a jak se říká, co víc si přát na prvním kabrio srazu v životě, než že se člověk zajímavě zapíše. Následující den nás čekal už jen odjezd domů a vstřebání zážitků . Jízdu jsem si objednal někdy na říjen, ale cca 3 týdny před termínem mi zavolala paní, že mají nějaké technické potíže a tak se všechny neuskutečněné jízdy přesouvají na začátek roku 2016 na zhruba březen až duben, záleží na počasí. Takže nakonec jsem jel 3. dubna a byl to opravdu zážitek k nezaplacení. Počasí – toho jsem se bál asi nejvíc, nakonec dopadlo výborně, bylo jasno a asi nějakých 18-20°C, kára v perfektním stavu a pan majitel pohodář, takže opravdu nebylo co vytknout, snad jen ten čas se nějak rychle vytratil… Vzhledem k tomu, že se až tak dokonale nevyznám v Praze, tak jsem volbu trasy nechal na panu majiteli a když to shrnu, tak jsme jeli cca 80% po dálnici, takže si to člověk mohl opravdu zkusit přišlápnout, jen provoz začínal být trochu větší, což byla asi opravdu jediná „chybička“.

Takže opravdu musím poděkovat Tomášovi za skvěle uspořádanou akci a za zážitky z ní, tímto se s Vámi loučím a se všemi na viděnou ;) P.S.: Až uvidíte někoho se střechou nahoře, jsem to zaručeně já :D

20.06.2016
David Čáp

 [ Zpět ]


Průměrná známka: 1
Celkem hodnotilo: 6
Hodnocení článku:
nejlepší [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] nejhorší
   

Jméno
E-mail
Opiš kód :    
Text
*)
   
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky nic. KboIU 26.08.2021 06:40:50
trazodone dispersible tablets
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky Peugeot. Čapik 12.07.2016 18:26:10
Snad se letos už zadaří líp no :D Za pár dní zdar ;)
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky BMW. Paťas 11.07.2016 22:42:13
Tak v pátek Královicích bez střechy ahoj :)
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky BMW. Akos 02.07.2016 22:04:55
Ahoj. No, ja jsem v roce 2010 odjel cely sraz se strechou. Byla porouchana, nesla sundat.

 
Hlavní stránka | Články | Členové | Fotogalerie | Srazy | Bazar | Fórum | Kniha návštěv | e-Shop | Partneři | Download | Šifry | Odkazy | SMS | Kontakty
© 2004 - 2024, Cabrio Club - všechna práva vyhrazena, optim. roz. 1024x768 | ISSN 1214-9470
webhosting: Český hosting | webdesign: pixelservice.com