Blížící se k@brioakce |
|
Cabrio WEEKEND TUŠŤ 2025 (za 18 dnů) Brno - ukončení sezóny (za 54 dnů)
|
|
Aktuality |
Soutěž MOJE AUTO Zima je na krku a abychom si zkrátili dlouhé zimní večery, vymysleli jsme pro Vás soutěž, u které se zabavíte a máte možnost vyhrát i zajímavé ceny.
více informací... [27.10.2014] --------------------------------------------------------------- Shrnutí kabriosezóny 2014 Bohužel je tu zase po roce podzim a mnozí z nás i přes krásné Babí léto uložili své Miláčky bez střech k zimnímu spánku a přichází pro ně smutné období bez sluníčka a větru ve vlasech.
více informací... [19.10.2014] --------------------------------------------------------------- Ukončení sezóny v Brně Rozloučení s létem 2014 na tradičním místě.
více informací... [04.10.2014]
|
|
K@briofóóór |
Deník řidičky
5. ledna: A je to, mám řidičák! Konečně můžu řídit vlastní auto a nemusím poslouchat instruktora: "Tudy, tam je zákaz vjezdu!"
"Jedete do protisměru!"
"Pozor na tu starou dámu! Brzděte!" a tak. Nechápu, jak jsem to ty dva roky vydržela!
8. ledna: Autoškola zorganizovala party na oslavu mého odchodu. Přišli všichni instruktoři. Jeden mi řekl, že se šel za mě pomodlit, druhý měl v očích slzy a všichni shodně tvrdili, že se při této příležitosti opijí. Bylo to velmi příjemné, i když si myslím, že taková oslava byla trochu přehnaná.
12. ledna: Koupila jsem si auto. Musela jsem ho však nechat v prodejně, aby vyměnili zadní nárazník. Při odjezdu jsem totiž místo jedničky zařadila zpátečku. To bude tím, že jsem už týden neseděla za volantem.
14. ledna: Konečně mám své auto! Byla jsem tak spokojená při odjezdu z parkoviště, že jsem se rozhodla udělat si výlet. Stejný nápad mělo víc řidičů. Někteří jezdili za mnou a troubili jako na svatbě. Nechtěla jsem být nepříjemná, tak jsem se připojila k jejich hře a zpomalila z 10 na 5 km/h. Všem se to velmi líbilo a troubili ještě víc.
22. ledna: Mám úžasné sousedy. Vyrobili pro mě tabulku s velkým nápisem POZOR PŘI PARKOVÁNÍ! Bílou barvou mi vyznačili velké místo k stání a zakázali dětem hrát si venku, když parkuji. Všechno proto, aby mě neznervózňovali. Je to od nich opravdu milé.
31. ledna: Všichni řidiči na mě vytrubují a dělají různá gesta. Je to hezké, ale trochu nebezpečné. Jednou mi jeden chtěl cosi říct, ale nemohla jsem najít páčku na otevření okna. Když jsem ji hledala, tak jsem málem do někoho narazila. Naštěstí jsem jela svou výletní rychlostí 10 km/h.
19. ledna: Město je velmi špatně osvětlené. Dnes jsem poprvé jela autem v noci a celou dobu jsem musela mít zapnutá dálková světla, abych lépe viděla. Ostatní řidiči si mysleli to samé. Sotva mě zahlédli, taky si zapnuli dálková světla a troubili. Je to trochu nebezpečné. A troubit takhle pozdě by už neměli, ruší lidi doma.
26. února: Dnes jsem měla nehodu! Nedařilo se mi odbočit z kruhového objezdu. Bylo na něm totiž příliš mnoho aut (nechci přehánět, ale byly tam nejméně čtyři!) Jezdila jsem stále dokola, držela jsem se středu. Čekala jsem na svoji příležitost, dokud jsem se neunavila a nenarazila do pomníku uprostřed objezdu. Myslím, že by měli omezit dopravu na kruhovém objezdu na 1 auto.
3. března: Pronásleduje mě neštěstí. Když jsem vyjížděla z garáže, spletla jsem si plyn s brzdou. Narazila jsem do projíždějícího auta a rozbila jsem mu celý pravý bok. Auto náhodou řídil instruktor autoškoly, který mi dal řidičák. Dobrý člověk, o tom nepochybuji. Trvala jsem na tom, že je to moje chyba, ale on jen velmi slušně opakoval: "Bože, odpusť mi! Bože, odpusť mi!"
|
|
|
Clanek
1. LP tuning sraz
Psala se sobota 23. srpna 2003 a já se samou nedočkavostí probudil do krásného slunného rána. Chystal jsem se totiž na 1.LP Tuning sraz do Žirče u Dvora Králové nad Labem. Asi si řeknete proč jsem se probudil samou nedočkavostí, vždyť tuningový sraz dnes není nic neobvyklého a ani to nebyl můj první sraz. Tento sraz byl právě tím prvním kdy se začala z části naplňovat moje dávná touha, aby cabrioleti jezdily na sraz společně a stály na ploše vedle sebe.A teď hezky po řadě co se vlastně všechno v sobotu v Žirči
dělo. Naše parta s cabrioletama si dala sraz v 9:00 u jednoho motelu při hlavní
cestě z Hradce Králové do Jaroměře. Když jsem se vypravil na místo našeho srazu
potkával jsem již mnoho hezkých kárek, které směřovali na sraz. Slunce pálilo
řádně již od samého rána a to slibovalo, že tato akce bude stát opravdu za to.
Na místo jsem dorazil chvilku před devátou zároveň s Mardou a jeho červeným
Kadetem GSI cabrio. Za chvilku se přihnal Pepa se svým žlutým drakem opět v
podobě Kadeta. Jen Petr ne a ne přijet. Petr nakonec přijel s malým zpožděním.
Když dorazil byli jsme již kompletní a naše auta 306 cabriolet(Cabrio), 2x Kadet cabriolet (Marda, Pepa) a Escort (Petr) mohla nabrat směr Žireč. Jeli jsme klidnou
a pomalou jízdou. nebylo kam spěchat a mohli jsme si vychutnat protáhlé obličeje
lidí všude kam jsme přijeli. pokud jsme vyjeli mimo obec mohli jsme naplno
prožit tu nepopsatelnou krásu z jízdy v autě bez střechy nad hlavou. Kolem půl
desáté jsme již stáli před vjezdem do areálu letiště, kde se sraz konal. I
zde
jsme vyvolali malý rozruch, když jsme najeli těsně za sebou a postavili všechny
čtyři krasavce vedle sebe. Když jsme zaparkovali a rozkoukali, kde co je vydali
jsme se podívat po ploše. Objevili jsme zde několik stánků mezi nimž byli např.:
stánek a airbuschem, nebo stánek drinku, který již neodmyslitelně patří k
tuningvým akcím a k tuningu vůbec. Ti co typovali okřídlený
drink RedBull měli pravdu. Našlo se zde několik opravdu krásných kárek. Mezi ni
my jsme objevili i několik dalších spřízněných duší s cabriolety. A jak jsme tak
obcházeli všechny ty upravený kárky přišel čas oběda. Někteří se odebrali ke
stánku s rychli, občerstvením jiný vyrazil domů na obídek,že jsou za "hoďku"
zpět. Nakonec se z toho vyklubala " dvoj hoďka", že Pepo :-))). Chvilku před
návratem Pepy se k nám přidal další vyznavač cabrioletů, který se přijel podívat
na tuning. Slovo dalo slovo a my se zase o kousek rozrostli.
Nadešla půl čtvrtá a nebe se začalo na nás trošku kabonit, sluníčko se schovalo
za mraky a tak já a Marda jsem se rozhodli vyrazit k domovu. Cestu jsme si s
zpříjemnili krásnou projížďkou v tandemu se zastávkou u našeho společného
poblázněného kamaráda Maxe, který byl po úraze na motorce. Již nyní se těšíme na
Jaro, kdy opět bude spousta tuningových akcí na které bychom rádi vyrazili.
Pokud se budete chtít k nám přidat stačí se ozvat a my budeme jen rádi, že nás
bude opět o nějakého toho člena víc :o)
Foto ze srazu najdete ve Fotogalerii.
01.10.2003 Karel Netuka
Průměrná známka: 3.03 Celkem hodnotilo: 2711 | Hodnocení článku: nejlepší [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] nejhorší |  |
|