Ohlédnutí za Cabrio POINTem 2012
Je krásný slunný den a my všichni se potkáváme v Královicích, kde začínáme cestu dlouhou 1212 km.
Do rukou se nám dostává itinerář, který nám bude Master_Tom postupně doplňovat. Je nutné vyřídit drobnou administraci, dostat startovní čísla a pak už zbývá jen vyrazit.
Letošní Cabrio Point nese podtitul Europe Tour. Veděli jsme, že máme projet 4 státy. Projeli jsme Českou republiku, Rakousko, Slovensko a Maďarsko, kde jsme skončili u Balatonu.
Kdybych Vám tady měla vypsat všechny města, vesnice a místa, kterými jsme projížděli, zabralo by to určitě více stránek. Byla bych ale ráda, kdyby jste si cestu dokázali představit, proto Vám tady uvedu ty nejdůležitější. Takže: Královice u Slaného, Máchovo jezero, Litoměřice, Terezín, Karlovy Vary, Toužím, Plzeň, Klatovy, Onen Svět, Javorná, Kašperské hory, Hoštice, Vimperk, Volary, vodní nádrž Lipno, Český Krumlov, Nové Hrady, Dietmannsdorf, Wien, Bratislava, Senec, Sládkovičovo, Veľký Meder, Komárno, Patince, Štúrovo, Ezstergom, Székesfehérvár, Balatonfüred = cíl.
Cestou jsme plnili úkoly, jako např. šlapadla na čas, vymýšlení básničky na téma, doplňování kvízů a rébusů, učili se básničky v cizích jazycích, zjišťovali různé informace, parkovali své vozy, luštili si cestu, počítali větrné elektrárny. Také jsme měli doplnit text vtipu a co nejvíce se přitom přiblížit originálu, což se některým povedlo.
Jedním z úkolů bylo nechat auto na parkovišti, jezdit metrem a odpovídat na otázky v itineráři. Byl to zážitek a všichni jsme ho zvládli. “Pokořili jsme Vídeň.”
Prožili jsme úžasnou týdenní jízdu plnou dobrodružství se skvělou partou lidí. Celkem startovalo osm posádek a celou dobu nás doprovázel Tomáš, který se nesmírně těšil z toho, jakou trasu nám připravil.
Počasí nám vyšlo skvěle. Svítilo sluníčko, foukal svěží vítr, honily se mraky a sem tam nás chytla i nějaká ta přeháňka. Ale to bychom nebyli správní kabrioleťáci kdybychom nejezdili s větrem ve vlasech a sluncem nad hlavou.
Každý večer jsme měli společné vyhodnocení dne, dopsání a sečtení bodů. Ta
nejlepší posádka, která měla ten den nejvíce bodů byla oceněna malými dárky, ale
hlavně jsme dostávali medvědy :-)
V cíli jsme měli společnou večeři, kde proběhlo vyhodnocení a ocenění tří nejlepších posádek.
Na třetím místě skončil Robo (Honda S2000); na druhém místě Franta a Klára (Aero30). Na prvním místě se umístili Koťo a Jakub (Opel Speedster). Gratulujeme.
Chtěla bych tímto poděkovat Tomášovi a všem, kteří mu v plánování této cesty
pomohli. Pro mě to byl skvělý a nezapomenutelný zážitek a už se nemůžu dočkat na
další ročník, který doufám bude … a podíváme se i do toho Dánska :-) Ochutnávka foto (vícero následně ve fotogalerii) 27.08.2012 - Klára Pavlíková