Spontánní víkendový sraz v Poděbradech

Uplynulý víkend byl náročný. Dá se říci, že jsem absolvoval čtyři srazy. Napřed v pátek večer s pár kabrioleťáky jen tak po Hradci Králové. V sobotu jsem měl naplánovaný sraz amerik v Holicích. Tam nakonec přijeli po skončení i kabrioleťáci, takže o zábavu nouze nebyla. No a právě při pojídání skvělých pokrmů tamní restaurace se zrodila myšlenka uspořádat v neděli sraz o trochu větší a s delší vyjížďkou. Na to, že bylo asi osm večer, se následná akce velmi zdařila.

Napřed jsem se dohodli na místě. Michal chtěl určitě delší trasu, ne jen projížďku po městě a okolí. Nakonec se zrodila myšlenka vyrazit směrem ku Praze a na půli cesty se sejít s kolegy z hlavního města. Poděbrady pak byly jasná volba. Slovo dalo slovo a my se rozjeli domů s hlavou plnou organizačních problémů. Po příjezdu jsem se jal volat lidem, na které mám číslo, Michal obeslal všechny privátní zprávou na stránkách clubu. Ohlasy byly vesměs kladné, takže jsem šel spát s plány na krásnou neděli v dutině lebeční.

Ráno se ozval Jéňa a vzal si na starost organizovaný odjezd pražské sekce. My zatím chystali Hradec. Měli jsme to trochu s předstihem, aby se stihlo ještě pokecat a pokoukat. Sjezd v POděbradech byl určen na 15:30, my již od půl druhé korzovali na ploše v HK. To se vyplatilo, neboť si nás všiml majitel krásného eRka v tarze a přidal se k nám. Rovněž s nadšením jsme prohlédli BMW E30 Alpinu, která je u nás velká vzácnost. Bohužel pracovní povinnosti nedovolily jejímu páníčkovi jet s námi dále, takže v Poděbradech bylo o objekt zájmu méně. Vyrazili jsme tedy ve třech (Chrochta nechal pro předpokládané technické problémy auto v HK a jel s námi v Baronu).

Jelikož nebyl sraz dopředu nijak plánovaný, v Poděbradech se naskytla otázka, kam se zhruba patnácti plánovanými vozy. Nakonec jsme objevili docela sympatickou plochu poblíž koupaliště. Sice s ne zrovna vhodným terénem, nicméně s dostatečným prostorem a na příjezdové trase od Prahy, takže nás skupina odsud jedoucí uvidí. Ta dorazila pět minut po nás, takže to vyšlo lépe, než jsem očekával.

Skladba vozů byla zase o něco jiná, než na prvním sraze, radost mi udělaly zejména další dva LeBarony, škoda, že nemohl Pivson, byli bychom komplet. Radost všem udělaly určitě i spolu o něco později dorazivší Z3. Ale to bych postupně mohl vyjmenovat všechna auta, fotky určitě vypoví více o přítomných skvostech. Po zhruba hodince stání okolo aut a pocení v letním pařáku jsme se vydali na kratší jízdu po okolí. Bohužel někteří museli odjet před jejím zahájením, ale i snížený počet ji určitě nepokazil. Vydali jsme se na Nymburk a pak zpět na Poděbrady jinou trasou. Okolí bylo pěkné, počasí povedené, přesně, jak to má být.

Jelikož všichni byli vyhládlí, rozhodl jsem se nakonec uhnout směrem na Prahu, kde je u obce Sadská poměrně slušný motorest Ohio. Hlavně jeho umístění uprostřed lesa je romantické, zrovna jako možnost zaparkovat kolonu hezky najednou za sebou a ještě mít na ní z terasy výhled. Po příjezdu jsme navíc odchytili náhodně zde stojící 306 s její půvabnou majitelkou a hned jí vnutili leták ;). A o chvíli později ještě pána s červeným MG F.

Jídlo bylo výtečné, i když bych uvítal větší porce. Po tomto posezení se již pražská frakce vydala dále na Prahu a my zpět do HK, tentokrát jen ve dvou, neboť Tix musel odjet již dříve, navíc opačným směrem. I zpáteční cesta byla fajn, i místo spolujezdce obsazené po večerním pivu má svůj půvab, a dle výrazu chrochty soudím, že zadní sedačky také zaslouží pochvalu :).

Po příjezdu do Hradce jsme se rozloučili a vydali domů. S tím, že tuto akci určitě zopakujeme a rozhodně by nám nevadilo ji pořádat nějak pravidelně. Takže zase příště, tentokrát již s organizací s trochu větším předstihem, aby nemuseli litovat ti, co se o tomto srazu ani nedozvěděli.

Výběr fotografií je ve fotogalerii.


26.05.2005 - Radek Beneš