Přihlášení uživatele
Uživatelské jméno Heslo
Nová registrace >>
Podpořte tento CLUB
Hlavní stránka Články Členové Fotogalerie Srazy Bazar Fórum Kniha návštěv e-Shop Partneři Download Šifry Odkazy Kontakty
 
Právě je on-line 149 kabrioleťáků. Dnes má svátek Květoslav, zítra Klaudie. Sobota  04. května 2024
 
 
Katalog KABRIOLETŮ

Vyber automobilku :

Blížící se k@brioakce  
20. ročník Královického srazu kabrioletů (za 76 dnů)
CABRIO POINT 2024 (za 91 dnů)
Cabrio WEEKEND TUŠŤ 2024 (za 132 dnů)
Zboží v e-Shopu
Urban Trooper Fully Lined Cap
další zboží...Cena : 235,- Kč
Online uživatelé
Partner Cabrio Clubu
Aktuality
Soutěž MOJE AUTO
Zima je na krku a abychom si zkrátili dlouhé zimní večery, vymysleli jsme pro Vás soutěž, u které se zabavíte a máte možnost vyhrát i zajímavé ceny.
více informací... [27.10.2014]
---------------------------------------------------------------
Shrnutí kabriosezóny 2014
Bohužel je tu zase po roce podzim a mnozí z nás i přes krásné Babí léto uložili své Miláčky bez střech k zimnímu spánku a přichází pro ně smutné období bez sluníčka a větru ve vlasech.
více informací... [19.10.2014]
---------------------------------------------------------------
Ukončení sezóny v Brně
Rozloučení s létem 2014 na tradičním místě.
více informací... [04.10.2014]
K@briofóóór
Jaká je definice lenocha?
.
.
Člověk, který nepředstírá, že pracuje.
Tapety na plochu
další tapety naleznete tady
Statistiky
Bleskovka

   Disciplinovaní řidiči existují

Před několika dny jsem musela navštívit Matku měst. Do Prahy jsem se vůbec netěšila, zprávy o dopravních kalamitách jsou denně pomlčka trvale děsivé, leč pracovní budoucnost to vyžadovala.

A tak jsem jednoho rána usedla za volant Fordiho a zamířila do velkoměsta. Zádrhel nastal hned za Brnem, havárie dvou nákladních aut zatarasila dálnici na dlouhé tři hodiny. Odstraňování vraků by ale netrvalo tak dlouho, nebýt neukázněných řidičů, kteří spěchali a vydali se kupředu odstavným pruhem. Hasiči s vyprošťovacím vozem uvízli a trvalo bezmála půl hodiny, než se jim podařilo protlačit mohutné vozidlo na místo havárie.

A v té chvíli se projevila ukázněnost a uvědomělost řidičů z povolání. Jeden z nich, který měl díky kolegovi stojícímu na začátku kolony přesné informace, zatarasil svým nákla´dákem odstavný pruh. Další řidič kamionu okamžitě postavil své vozidlo tak, aby uzavřel i druhý jízdní pruh a zamezil tak předjíždění z levé strany.

Musím říct, že tolik sprostých slov, která jsem vyslechla z úst distingovaných pánů v kravatách, jsem neslyšela za celý život. Oba řidiči se usmívali, ale auta neuhnula ani o píď. „Ano, pochopitelně, že cestu uvolním, ale až projede sanita, hasiči a policajti. Představte si, že v kabině toho nabouraného auta sedíte vy,“ byla jediná věta, kterou mládenec adresoval nadávajícímu postaršímu pánovi.

Zbytek čekání strávil mladý muž s vysílačkou v ruce – upozorňoval další kamiony, aby zmíněnou část dálnice objely.
Nestačila jsem se ho zeptat na jméno, vím jen, že na kamionu měl logo nějaké snad mělnické firmy. A tak mu skládám poklonu alespoň touto cestou. Opravdový řidič, profesionál.

04.11.2007
bereta

 [ Zpět ]


Jméno
E-mail
Opiš kód :    
Text
*)
   
 
Hlavní stránka | Články | Členové | Fotogalerie | Srazy | Bazar | Fórum | Kniha návštěv | e-Shop | Partneři | Download | Šifry | Odkazy | SMS | Kontakty
© 2004 - 2024, Cabrio Club - všechna práva vyhrazena, optim. roz. 1024x768 | ISSN 1214-9470
webhosting: Český hosting | webdesign: pixelservice.com