Přihlášení uživatele
Uživatelské jméno Heslo
Nová registrace >>
Podpořte tento CLUB
Hlavní stránka Články Členové Fotogalerie Srazy Bazar Fórum Kniha návštěv e-Shop Partneři Download Šifry Odkazy Kontakty
 
Právě je on-line 112 kabrioleťáků. Dnes má svátek Květoslav, zítra Klaudie. Sobota  04. května 2024
 
 
Katalog KABRIOLETŮ

Vyber automobilku :

Blížící se k@brioakce  
20. ročník Královického srazu kabrioletů (za 76 dnů)
CABRIO POINT 2024 (za 91 dnů)
Cabrio WEEKEND TUŠŤ 2024 (za 132 dnů)
Zboží v e-Shopu
Heavy T-Shirt
další zboží...Cena : 180,- Kč
Online uživatelé
Partner Cabrio Clubu
Aktuality
Soutěž MOJE AUTO
Zima je na krku a abychom si zkrátili dlouhé zimní večery, vymysleli jsme pro Vás soutěž, u které se zabavíte a máte možnost vyhrát i zajímavé ceny.
více informací... [27.10.2014]
---------------------------------------------------------------
Shrnutí kabriosezóny 2014
Bohužel je tu zase po roce podzim a mnozí z nás i přes krásné Babí léto uložili své Miláčky bez střech k zimnímu spánku a přichází pro ně smutné období bez sluníčka a větru ve vlasech.
více informací... [19.10.2014]
---------------------------------------------------------------
Ukončení sezóny v Brně
Rozloučení s létem 2014 na tradičním místě.
více informací... [04.10.2014]
K@briofóóór
Přijde smrtka do nemocnice a obchází pacienty.
Na LDNce říká jednotlivejm pacientům: "Ty tu budes jestě rok, ty tejden, tobě zbejvaj dva měsíce...."
Jeden stařeček, kterej má na kahánku uteče na dětský oddělení, kde si lehne do postýlky mezi děti.
I tam smrtka dorazí a obchazi: "Ty más jestě 50 let, pro tebe si přijdu za 70,... a copa ty tady děláš?"
A dědeček z pod peřinky: "Pinkám, pinkám".
"Tak pinkej,pinkej, já zejtla pídu a pudeme pápá, jo!
Tapety na plochu
další tapety naleznete tady
Statistiky
Bleskovka

   Prečo alebo Proč !?

Na začiatku bola veta :

Piaty ročník zrazovej sezóny bude iný ako ho poznáte. Bolo by veľa odpovedí na otázku „prečo“ …


Tento článok mal byť o pripravovanej novinke sezóny s vysvetlením, ale zmenil sa na odpovede s diskusií. Dovoľte mi zacitovať , o čom sa písalo na fóre ihneď potom :

  • Proč není sraz na Kamenáku?
  • To znamena sraz na slovensku a tamodtud jet na kralovice ?
  • Proč není nic v květnu?
  • Nejlepší sraz loňské sezony Stříbrňák .. proč letos nebude?
  • Ale teď mi přijde jako veliká škoda rušit již tradiční srazy a termíny.
  • Začíná to tady komerčnět.
  • Pojedu do prdele a na nějakej pidiszrazík …
  • POINT si můžou strčit za klobúk.. :-X


História zrazov v skratke :

Zrazy sa začali plánovať začiatkom roku 2005 v zmysle, že budeme mať tzv. pracovne nazvané zrazy: Moravský , Český a Slovenský . Vtedy sa nám zdalo, že 3 zrazy je aj tak veľa ale skúsime to . Každý z nás sa podujal urobiť zraz sám a učili sme sa ako na to a čo to obnáša .

1. zraz Brodský u Červeného Kostelce organizoval Karel Netuka / 002cabrio/ , druhý Královický zraz Tomáš Tureček / 001Master_Tom / a tretí na Kamennom Mlyne ja / Martin Pír , 037SaM / . ( Připravované srazy v roce 2005 )

Tieto tri zrazy pokračovali aj keď v malých obmenách jako TEMPO Litoměřice celé 4 roky . K nim pribúdali zrazy nadšencov klubu a dnes máme akcií na rok 2009 zatiaľ 11.

Do klubu sa začalo prihlasovať stále viacej členov a zrazy začali byť náročnejšie na prípravu a to ako časovú tak aj finančnú . Klub musel byť zaregistrovaný ako občianske združenie aby získal IČO , aby sa s nami partnery , úrady , polícia a podobne chceli vôbec baviť ak chceme niečo vybaviť.

 

Rok 2008 a ako ho vidím ja :

Zraz na Kamennom Mlyne si v roku 2008 zamenil termín s Královicami . Na kamennom Mlyne nebol koncom
8-eho mesiaca voľný termín, nebolo ho kam posunúť tak sme sa s Mastrom dohodli že si termíny na jeden rok prehodíme. Ja osobne som to videl tak, že je jedno či idem ako prvé tam či onam. Nebolo . Ozvala sa kritika, prečo je tá zmena …

CABRIO PARTY 2008 bola v dňoch 11. - 13.7.2008 . Prípravy sa začali 2.9.2007 , teda viac ako 10 mesiacov pred tým.


Kauza spanilka:

Keďže sme očakávali cca 150 kabrioletov, začal som písať žiadosti na Políciu, okresné úrady a podobne . Tu som narazil na pravých úradníkov „vymenenej vlády“ , ktorý nechceli pochopiť vôbec nič …

Okresné riaditeľstvo 3 krát stratilo našu žiadosť ! Museli sme dať vypracovať POD /projekt organizácie dopravy / doprevnému inžinierovi kôli spanilke . Toto všetko musel povoliť magistrát hl. mesta Bratislava, odkiaľ som dostal odpoveď v zmysle ANO – NIE - NEVIEME . Polícii začalo chýbať vyjadrenie od Správy ciest a podobné dobroty … Jediný ochotný článok v reťazci bola Mestská časť Dúbravka, ktorá nám ochotne a zdarma poskytla plochu pri Kultúrnom dome . Podmienka Polície bola ale, že to nebude na spevnenej ploche, lebo by sme museli zmeniť dopravné značenie a tak ďalej …

Po štyroch mesiacoch volania, chodenia a písania všade kde sa dalo mi bolo oznámené, že teda s nami spíšu zmluvu o poskytnutí príslušníkov . Nedialo sa ale nič . Za pár týždňov sa zase všetko stratilo a ja som podal sťažnosť Okresnému riaditeľovi . Vôbec sa nehanbím sem napísať, že prišla za mnou hliadka Polície osobne do práce a oznámili mi, že pán riaditeľ mi odkazuje , že keď budem robiť xxxxxviny , tak nám tam dojdu na akciu urobiť peklo … a že máme podpísať zmluvu a je . Pár telefonátov , pár nejasností zase a výsledok, my sa Vám ozveme máte to schválené .

Dodnes deň mám celú aj emailovú komunikáciu uloženú, keď 14 dní pred zrazom som volal, kde je zmluva? Odpoveď : ale veď Vy ste spanilku ani doprovod nechceli !!! Začal kolotoč behania, a 5 dní před zrazom sa podpísala zmluva , samozrejme na to, že všetko uhradím , každý kilometer policajnej jazdy, každú hodinu práce policajta .

Posledné slová před zrazom od polície : samozrejme máte doprovod, ale nesmú zastavovať križovatky, oni s Vami idú len jako doprovod, nie zastavovať autá !!! Tak na čo ich máme som sa pýtal ???


Kauza sponzor :

Od začiatku som vedel, že sám to neutiahnem . Pri rozpočtoch na náklady a cenách vlezného mi stále chýbalo cca 50,000 Sk . Dostal som tip na jednu firmu, ktorá predáva automobily a ktorej sa múj projekt vážne páčil. Čakalo sa pár týždňov s očakávaním ako a čo, začali od nich hlasy že to nieje ešte schválené, ale oni by si tam dali taký a onaký stan, XY áut plus nejakú celebritu a tak ďalej . Toto sa vlieklo do februára , marca 2008 keď sme zistili, že s tohoto nič nebude . Štyri mesiace před akciou sa už zle zháňal sponzor, mnohý sa ani neozvali, niektorý povedali že majú iné aktivity na tento rok …

Výsledok ? Nechcel som 10 malinkých sponzorov, ale jedného partnera silného a paŕ takých, ktorý dajú ceny a pomôžu za reklamný priestor . Pár mesiacov ma naťahovali a nakoniec NIČ . Ostali sme bez …


Kauza mediálna :

Mediálny partner sa hľadá veľmi ťažko, ale my sme mali v roku 2008 šťastie na najpočuvanejšie rádio RÁDIO EXPRES , ktorý si našu akciu vybrali na základe prezentácie minulyćh ročníkov u nich . Sedem mesiacov pred akciou som už s nimi riešilco bude a jako bude . Dali nám reklamný priestor za cca 120 000 Sk a DJ-a na večer v sobotu zdarma, ja som platil len výrobu spotu cca 5000 Sk . Bol som vážne milo prekvapený ich prístupom, keďže im chodia desiatky takýchto ponúk a oni si vyberú tri akcie a jedna je naša .

Toto nás ale zaväzovalo k tomu, aby sa preboha nestal nejaký „prúser“ typu MATADOR Tuning party zo zrazenými ľuďmi alebo podobne . To by sme vážne mohli kôli jednému bláznovi všetko vyhodiť von oknom … takáto situácia sa nám stala skoro osudnou v roku 2007 , keď sa k nám pridal jeden „človek na P205 cabrio“ a ten počas spanilky zrazil v Stupave starého pána na bycikli alebo mopede. A čo spravil? Utiekol zbabelo, ale kolóna zastavila a pomohli mu kabrioleťaci s CZ , ktorým sme večer verejne poďakovali .


Na zraz sme potrebovali zabezpečit okrem týchto vecí aj :

  • plagáty , niekto ich navrhol, niekto za peniaze vytlačil
  • prenájom kempu, niekto ho musel vybaviť rok dopredu, vyplatiť prenájom za kemp, upratovanie kempu a za elektriku na pódiu
  • ochrankárov zadarmo zohnať na bránu a na akciu , s ktorými som mal pár krát pred tým poradu …
  • dohodnúť sa zo Zabaváčom na programe, peniazoch a zaplaťiť mu
  • objednať firmu na ozvučenie, zaplatiť im
  • dostali sme zdarma mineralky na rozdávanie, museli sme v Bratislave vybaviť sklad aby neboli teplé ráno, poprosiť a zaplatiť skladníka aby ráno v sobotu prišiel otvoriť sklad , musel tam niekto ísť pre to, naložiť to a doviesť do kempu
  • všetkým sponzorom, minerálkam , Rádio EXPRES, sekuriťákom a podobne vybaviť a zaplatiť ubytovanie, lebo nieje možne aby nám niekto dal niečo zadarmo a my sme mu nedali ani posteľ na spanie
  • tipnúť si koľko dojde ľudí a toľko objednať gulášu , keď bude málo alternatívne to riešiť náhradou
  • pár krát si prejsť trasu, vypočítať časy do programu
  • tričká pre security
  • tombolové lístky , lístky na vchod
  • veci do tomboly
  • blbosti jako lepiace pásky, fixy na okná, zápisníky, pokladničku, stanový prístrešk, stoličky , bannery od sponzorov povesiť, zvesiť a vrátiť v celku …
     
  • a veľa ďaľšich vecí okolo , keď Vám ľudia píšu, aby ste im zabezpečili ubytko a tak ďalej ….

Po konečnom finále sa náklady na zraz vyšplhali na 172,100 Sk / čo je cca 132 000 Czk / . A tu sa dostávame k jadru veci .

Čo by sa stalo ak by v piatok od rána bolo počasie 15 stupňov a pršalo ? Prišlo by tak možno 40 áut … a ako ja tvrdím bol to krutý risk objednať a naplánovať akciu s neistými tržbami . Ak by nikto neprišiel tak by som to vyriešil ľahko, zobral by som si pôžičku na tri roky a splácal by som to … našťastie sa vrátilo v tržbách aspoň 142 000 Sk .

Ozvali sa hlasy na fóre minulý rok ako : tak to nerob keď to nevieš !

Stres a zodpovednosť hrali svoju rolu a keď mi v sobotu večer DJ svojvoľne s akcie spravil LIVE SEX na pódiu tak to bol koniec … Ďaľšie 4 hodiny sme sa s ním ja a Master_Tom-om hádali …

Výsledok celého bol ten, že som sa nervovo zrútil , prerobil na zraze aj vlastné gate a keď sa k tomu pridala kritika od niektorých členov tak som si povedal: V ROKU 2008 NEROBÍM NIČ ! Načo 10 mesiacov makám, keď mi to jeden pán DJ posere za 10 minút ? Nepridali mi na nálade ani vyjadrenia, že sa čakalo, že to doxxxbeme ….

Mnohých napadne, veď to nerobme tak nakladné, nemusíme nič platiť , len sa stretnime a pokecajme nie ?
Ale zase je to o programe, o spanilke, o kempe a tak ďalej a hlavne o tom, že členom sa dá menej prečo by mali platiť vlezné za nič? A sme tam kde sme boli, v mínuse , aj keď v menšom …


Výsledok :

Polovica ľudí frfle na to, že majú platiť vlezné … smiešne vlezné myslím , ak by išli na tuning niekam na letisko tak na 2 člennú posádku + auto dajú 500 sk !!! a keď za 30 min výjdu von tak 500 v prdeli ! Tak to bohužial je …

Na druhej strane skúsme pod článok napísať : VSTUP AUTO: 300 CZK , VSTUP ČLEN: 300 CZK. Čo by sa stalo ? Skúsme si predstaviť , čo by 50% členov napísalo na fóre .

Ako ďalej :

Ja osobne za 4 roky práce nemám chuť robiť Kamenný Mlyn v roku 2009 a nemám ani na to prostriedky . Potreboval som pauzu , hlavne pauzu psychickú …

Keď sme sa po sezóne stretli, tak podobné pocity mali všetci . Vyčerpaný za 4 roky práce, to je normálne …
Ja som povedal tak nerobme v roku 2009 nič ! Tomáš ale nehodlal opustiť Královice, Karel sa ešte nevyjadril či niečo spraví v máji , jediná vec je uzavretá a to je Kamenný Mlyn .

Tomáš ale načrtol novinku, ktorá by mohla byť každý druhý rok ako spestrenie sezóny a to CABRIO POINT, tak si konečne poďme povedať o čo malo ísť :

  • 96 hodín po Slovensku a Českej republike / 48 SK a 48 CZ /
  • Štart v Brne v pondelok o 12,00 hod , tam mal účastník dostať kompletné INFO kam sa presúva
  • Po trase sa zbiera kompletných 1000 bodov za rôzne úlohy
  • Každý deň sa spí v inom hotely, ktorý zabezpečuje klub zo stravou atď
  • Cieľ mal byť piatok o 12,00 v Královiciach a vyhodnotenie v sobotu
  • POINT nemal byť závod ale 4 dňový výlet po Sk a Cz s poznávaním okolia, kde posádky riešia úlohy
  • Vyhodnotené mali byť 3 prvé miesta, tie samozrejme aj ohodnotené zaujímavou finančnou čiastkou a zaujímavými cenami

To sú v skratke pripozície, brali sme to tak, že 4 dni dovolenky by sa dalo zvládnuť navyše pre toho kto chce zažiť niečo nové .

Opakujem: toto nemala byť náhrada za 2 zrazy, mala to byť NOVINKA !

UPOZORNENIE: Toto je čiste môj súkromný názor a nie názor klubu . Ja to takto cítim …

Tento text je i ve formátu PDF.

10.01.2009
Martin Pír

 [ Zpět ]


Jméno
E-mail
Opiš kód :    
Text
*)
   
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky Renault. cooler 27.02.2009 13:21:27
P.S.: Spanila jazda vlani na Kamenaku bolo totuz to najuzasnejsie,co som doteraz na zrazoch zazil!!!
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky Peugeot. Cabrio 22.01.2009 13:09:57
SaMe vyborne napsany!!! Víc se k tomu vyjadřovat nebudu vše je ve članku.
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky FIAT.. Ajka25 12.01.2009 19:05:36
jak říká Dědeček, tohle jsme měli vědět už daleko dřív.. i když Tom psal, že se najde spousta lidí co tenhle článek nedočte do konce, přečetla jsem si ho dvakrát a opravdu se zastyděla.. onen zmíněný "klobúk" smekám a držím na POINT palce.. i když mě se týkat nebude.. a tím že si můžeme udělat Stříbrňák u mě odpadají i ty poslední výhrady.. takže přeju vykročení pravou, do sezony 2009 .. těším se na vás..
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky Ford. SaM 11.01.2009 19:07:09
Caddy and Dědeček : nikdy som nechcel zverejňovať to, čo ma trápi , zdalo sa mi to ako sťažovanie alebo niečo podobné ... po zraze 2008 mi bola podaná pomocná ruka od Pastelky , Petra TT a spol. s dohodou, že si každý zoberie niečo nastarosť . Týmto im ďakujem, ale vážne sa to nedá . Na POINT mám team 10 ľudí / všetko s FordClub-u/, ktorý robia trasu, body, vybavujú všetko okolo a ja dozorujem :-)))
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky Ford. dědeček 11.01.2009 12:56:25
Velká škoda že tento článek je až teď. Když by byl zveřejněn hned na začátku bylo by jasné o co jde a nikdo by nebrblal.Trochu málo vím co obnáší uspořádání nějaké akce. Jinak pro mě zůstává vše jak jsem již napsal.Nemohu si dovolit zavřít firmu na týden v době kdy máme největší zakázky. Zařídit si volno na pá,so,ne, je snadnější. Jinak přeji úspěch.
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky BUICK. Caddy 11.01.2009 12:34:19
Diky za super obsahly clanek, clovek jen zira, ce s ek nemu ani nedoneslo, ackoliv je to tu jedna velka drbarna. zustavam jen s otevrenymi usty. Je to podane vyborne a zcela chapu a obdivuju. Jen je skoda, ze je othle jen mezi novinkami a ne jako plnohodnotny clanek, tady si toho vetsina ani nevsimne :(
Cabrio POINT vypada skvele, urcite budou potize s volnem a financemi u hodne clenu, ale za to nemuze akce nybrz debini system tehle civilizace :) Pokud bude cim, tak se radi pridame, tohle mi prijde zabavnejsi, nez sedet dva dny na louce...
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky Chrysler. Giani 10.01.2009 20:56:36
Vypadá to hodně dobře, doufám, že se zúčastníme, když bude čím, zatím jsme bez cabria.. stejně jsem plánovala od 6.7. dovolenou..
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky BMW. Kikina 10.01.2009 20:38:44
Díky moc za vysvětlení! :-) Jsem ráda, že vím už "proč" a tak i vím, že když stříbrňák uděláme jen tak, nepokazíme Vám Vaše plány ;-) Naprosto chápu, že není nálada, čas, penízky letos něco dělat.... Není to legrace a snad to většina lidí tady ví. Podle mně bude POINT prima legrace a doufám, že nám snad ta dovolená nějak vyjde!!! ;-)
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky BMW. Z.V.I.R.E 10.01.2009 20:36:45
SaM, Master: tohle vysvětlení se dá 100% pochopit a SaM má za všecko můj velkej obdiv!!! ;) Škoda že se toto nepodařilo vydat naráz s informacemi o termínech srazů, typuju, že by si nikdo netroufnul otevřít ani pusu :(
A ke CabrioPointu... zní to fakt zajímavě, ale teprv uvidím, jestli budou na takovej vejlet finance...
Jinak tu kritiku loňského Kameňáku ze strany klubu si pamatuju hlavně od určitě skupinky ve slovenském tématu, většina lidí se na to podle mě dívá úplně jinak ;)
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky Ford. Kacaba 10.01.2009 20:25:43
myslím že "POINT"je dobrej nápad..a je na každým jestli zvládne do té doby ušetřit nějaký peníze aby "POINT"spojil s Královicema..samozřejmně že né každýmu to vyjde i časově,ale je dost času na to si to vše rozvrhnout a naplánovat.Místo kritiky si myslím ,že je na místě poděkování za snahu vymýšlet i jiné akce než jet podle rozvrhu,už několik let zpět.. ..každá akce má své kouzlo..:))
Tento kabrioleťák si jezdí ve voze tovární značky Peugeot. Master_Tom 10.01.2009 20:09:05
Myslím si, že SaM to vyjádřil velmi dobře a dopodrobna a za vše se můžu podepsat.
Co se POINTu týče, tak je to opravdu v hodně v bodech, ale vyjádřil velmi dobře základní myšlenku. Podrobněji to bude ve článku, který je slíbený.
Bohužel si myslím, že ti co nikdy nic nepodnikali a nezkusili si to, tak to ani nedočtou celé do konce, a je to myslím škoda, protože nemají šanci vidět sraz z druhé strany. Ale proč taky, oni se přišli přece bavit ;)
 
Hlavní stránka | Články | Členové | Fotogalerie | Srazy | Bazar | Fórum | Kniha návštěv | e-Shop | Partneři | Download | Šifry | Odkazy | SMS | Kontakty
© 2004 - 2024, Cabrio Club - všechna práva vyhrazena, optim. roz. 1024x768 | ISSN 1214-9470
webhosting: Český hosting | webdesign: pixelservice.com